TBB'den Hükümete Doların 2 TL'ye Düşmesine İlişkin Öneri

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu çeşitli açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu açıklamalarında HSK'nın yapısının değişmesi durumunda yabancı yatırımcıya önemli bir mesaj verileceğini ve doların 2 TL'ye düşeceğini vurguladı.

EKONOMİ 03.09.2019, 12:35
TBB'den Hükümete Doların 2 TL'ye Düşmesine İlişkin Öneri

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu bazı etkinlikler kapsamında bir grup basın mensubile görüşmeler gerçekleştirdi. Metin Feyzioğlu açıklamalarında dolar kuru konusunda dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

DOLARIN 2 TL'YE DÜŞMESİ HAKKINDA ÖNERİ

Metin Feyzioğlu açıklamalarında Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun yapısına dair yöneltilen değişiklik teklifi ile yatırımcıya çok güzel bir mesaj verileceğini belirterek bu sayede doların 2 TL'ye düşeceğini vurguladı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuya ilişkin konuşmasında HSK'nın yapısının değiştirilmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Metin Feyzioğlu değişiklik önerisinde HSK üyelerinin yarısını 3/5 uzlaşma zorunluğu getirerek Meclis'e verin diyerek diğer kısmın ise Yargıtay ve Danıştay genel kurullarına verilmesini önerdi.

Konu ile ilgili olarak Metin Feyzioğlu açıklamalarında "Ben şunu söyleyeyim HSK bugün değişsin dolar 2 lira düşer. Yabancı yatırımcıya nasıl güzel bir mesaj verirsiniz. 'HSK'nın yapısını değiştiriyoruz' cümlesi bile yeter. O kadar etkili olur ki, ama bir adım atalım" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (7)
Koray 3 hafta önce
Hayaller paris olacaklar venezuella ekonomisi
Mustafa 3 hafta önce
Dolar 1 tl euro 1.5 tl olmalıdır tl değeri Atatürk dür yukseltilmedir tl ye değeri yukseltilmeli
Keşke düşse 3 hafta önce
Daire ne alaka anlamadım ama Keşke maliyetinin biraz üstünde satılsada herkes daire alsa ama serbest piyasa diye bir şey var.sen daireni istersen birtrilyona sat kime ne. O zaman bizde daire fiyatları 50 liraya düşşün bak dolar nasıl 1 tl oluyor. Döviz ve altın o değişmiş bu değişmişle düşmez.Döviz,altın gibi araçlar ENFLASYON'a endekslidir. Yani zamlar geldiğinde dolar yükselir, dolar yükseldiğinde zam gelir. Zam gelirken dolar mı düşermiş. Keşkeee düşseee.
Mustafa 3 hafta önce
Dolar 1 tl euro da 1,5 tl olmalıdır tl yi değerli tutunuz daire fiyatlarını dusurunuz 100 metra karaye 250 bin tl olurmu maliyeti kaça mal oluyor bu kadar soygunculuk olurmu buna kim dur diyecek kimse 2+1 daireye 250 bin tl veripde kredi cekipde alamaz hükümet buna dur demelidir
Mehmet Göktepeli 3 hafta önce
Başkanlık geldiğinde de her-şey güzel olacaktı! Oldu-mu?
Dolar 2 Lira olacaksa ''Deflasyon'' başlayacak demektir. Bütün fiyatlar aşağı inince maaşlarda o oranda düşmeli.
Mevlüt 3 hafta önce
Dolar 2 TL düşse herşeyin fiyatları düşecek mi yariyariya mesala LPG marketler gıda ürünleri
Fetih 3 hafta önce
Olabilecek somut seyler anlatsanız eyw...sizin bu söylediginize kargalar bile guler.