TBMM gündemine getirildi! 3.3 milyon kişiye e-haciz geldi!

Türkiye’de milyonlarca insana vergi borçlarını ödeyemedikleri için e-haciz uygulanmaya başladı. İYİ Partili İsmail Koncuk tarafından TBMM gündemine getirilen yaklaşık 3.3 milyon ilgilendiriyor.

EKONOMİ 12.10.2019, 17:39
TBMM gündemine getirildi! 3.3 milyon kişiye e-haciz geldi!

Türkiye genelinde üç milyon kişiyi yakından ilgilendiren e-haciz uygulaması uzun bir zamandır hayata geçirilmişti.  Trafikte meydana gelen olaylardan dolayı ceza yiyen vatandaşlar trafik cezaları yerken, bakaya kalanların askerlik borçları, nüfus cezası, araç sahiplerinin ödemek zorunda oldukları Motorlu Taşıtlar Vergisi, RTÜK idari para cezaları, öğrencilerin eğitimlerini sürdürdükleri süreçte aldıkları kredi borçları, gümrük vergileri derken toplamda 3.3 milyon kişinin banka hesaplarına bloke konuldu.

3 MİLYON KİŞİNİN HESABI KISITLANDI

Banka hesapları bloke edilen vatandaşların sıkıntılarını TBMM’ye taşıyan İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Vergi yapılandırması yapan 2 milyon 879 bin 562 mükellef ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na prim borcu bulunan 792 bin 350 kişinin banka hesaplarına, bir yıl içinde 2 taksit ödeyemedikleri için, e-haciz konuldu. Hesapları bloke ediliyor'' dedi.

E-HACİZ İLE HESAPLAR BLOKE EDİLDİ

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk ‘'Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde vergi daireleri vergi yapılandırması yapan 2 milyon 879 bin 562 mükellef ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından da “792 bin 350” prim borcu bulunan bir yıl içinde 2 taksit ödeyemediği için vatandaşlarımızın banka hesapları “e-haciz” ya da diğer adıyla “e-kısıt” uygulaması ile “bloke” ediliyor'' dedi.

VATANDAŞLAR İFLAS NOKTASINA GELDİ

“30 Eylül'de yapılan Yeni Ekonomi Programı (YEP) sunumundan sonra mükellefin bütün bankalardaki hesaplarına haciz gönderildi” açıklamasını yapan Koncuk, vatandaşların zor durumda bırakıldığını ve bundan dolayı da vatandaşların iflas noktasına geleceğini aktardı.

Yorumlar (0)