TBMM'ye Önerge Verildi: Asgari Ücretten Vergiler Kaldırılsın

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine bir araştırma teklifi verildi. Araştırma önergesinde asgari ücretteki vergilerin kaldırılması talep edildi.

TBMM'ye Önerge Verildi: Asgari Ücretten Vergiler Kaldırılsın

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için gereken incelemenin yapılması ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla bir araştırma önergesi verildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan araştırma önergesinin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

ÖNERGENİN DETAYLARI

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan verdiği soru önergesinde asgari ücret üzerindeki vergilerin kaldırılması talep etti. Araştırma önergesinde Türkkan şu ifadelere yer verdi:

"İş gücünün önemli bir kısmını oluşturan ancak refah seviyesi açısından beklenen noktada bulunmayan asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için ücretleri üzerinden alınan her türlü vergiden muaf tutulmaları gerekmektedir. Bu kapsamlı çalışmanın temelini oluşturması ve asgari ücretli çalışanlarla ilgili detaylı bilgi havuzuna ulaşılması amacıyla; Anayasa'nın 98. ve TBMM İçtüzüğünün 104. ve 105 maddeleri gereğincemeclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 8 ay Önce

Vekilimizi kutluyorum, işte böyle vatandaşı ilgilendiren konuları gündeme getirelim...

Şerif
Şerif - 8 ay Önce

Bu ve daha birçok konunun gündeme gelmesini istiyoru, vekillerimizden