Temmuz Ayı Maaş Zamları Hesaplara Yatırılıyor! 17 Milyon Kişiye Zamlı Maaş Ödemesi Yapılacak!

Temmuz ayı ile beraber 17 milyon kişinin maaşına zam yapıldı. Zamlı maaşların bu ay hesaplara yatırılacağı ifade edildi. Engellilerin yanı sıra, yaşlı, memur, emekli ve daha pek çok kişiye zamlı maaş ödemesi yapılacaktır. Peki kimler Temmuz ayı maaş zammından faydalandı? İşte 2019 yılı Temmuz ayı maaş tablosu...

EKONOMİ 13.07.2019, 16:43
Temmuz Ayı Maaş Zamları Hesaplara Yatırılıyor! 17 Milyon Kişiye Zamlı Maaş Ödemesi Yapılacak!

Temmuz ayı ile beraber 17 milyon kişinin maaşına yapılan zamlar açıklandı. Devletten yardım alanlara verilen ödeme ve maaş alanlara yapılan iyileştirmelerle beraber 2019 yılı zamlı maaş tablosu netlik kazandı.

Engelli vatandaşa 509- 763 Türk Lirası ödeme yapılacak ve yaşlılara 637 Türk Lirası ödeme verilecek.

Evde bakım parası adı altında evde yakınına bakanlara Bin 384 Türk Lirası, emekli vatandaşa 2 Bin 522 Türk Lirası, Memurlara 3 Bin 723 Türk Lirası, Emekli doktorlara 2 Bin 353 Türk Lirası ödeme yapılacaktır.

Temmuz ayında emekli ve memurların yanı sıra sosyal yardım desteklerinde de artışlar yaşanmaktadır. SSK ve Bağ- Kur emeklisi Temmuz zammı yüzde 5,01 oldu ve memur ile memur emeklisi ise yüzde 5 zamla beraber yüzde 1,01 oranında enflasyon farkı alacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşlara zamlı ödemeler Temmuz ayında maaş günlerinde hesaplara yatırılacak.

Bunun yanı sıra devlet memurları, sözleşmeliler ve geçici personel zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Temmuz 2019 tarihinde alacaktır.

Maaşlarını her ay düzenli olarak 1'i ile 5'i arasında alan memur emeklilerinin ödemeleri ise tarihhin enflasyon verisine denk gelmemesinden dolayı zamsız olarak ödenmiştir.

Yaşlılık ve engellilik maaşı ayın 5 ile 9'u arasında yatırıldı.

Yorumlar (4)
murat 4 ay önce
zam veriyorlar vergiyle geri aliyorlar cok ironik
Yol arkadaşı 4 ay önce
Valla çok sevindim harca harca bitmez öyle bir mujdeki uykum gelmiyor mutluluktan
ne gerek var 4 ay önce
ilk defa oluyor çok sevindik
Sanane 4 ay önce
Allah belanızı versin verdiğiniz kadronun da sizinde