Terörden Zarar Gören Evlerin Sahiplerine Ödeme Talimatı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, terörden ciddi anlamda zarar gören şehirlere yönelik olan çalışmaların koordinatlı olarak yapıldığın dikkat çekerek hasarlı ev sahiplerine ödeme yapılacağını ifade etti.

EKONOMİ 08.02.2017, 10:41
Terörden Zarar Gören Evlerin Sahiplerine Ödeme Talimatı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin terörden zarar gördüğü belirlenen şehirlere yönelik olarak yürütülen çalışmalarda yapılacak olan belirlemeleröle beraber hasarlı ev sahiplerine ödeme talimatları verileceği ifade edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'nin başkanlığından terörden zarar gören bölgelere yönelik olarak yapılan çalışmaların ele alındığı Doğu ve Güneydoğu Koordinasyon Toplantısı dün bakanlık içerisinde gerçekleştirildi.

ŞIRNAK'TA 12 MİLYON LİRA KİRA YARDIMI VERİLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin terörden en çok zarar gören şehirlerden olan Şırnak'ın merkezinde de 12 milyon lira tutarındaki kira yardımlarının bu ay içerisinde ödenmeye başlanacağını belirtti.

Silopi'de ise 2 milyon 685 bin 970 lira, Cizre'de 1 milyon 908 bin 995 lira kira yardımının yapılacağını ifade eden Bakan Özhaseki, çalışmaların bölgelerde açılan irtibat ofisleri üzerinden vatandaşlarla uzlaşma sağlanarak yürütüldüğüne değindi.

Bakan Özhaseki ayrıca toplantıda İller Bankasının o bölgelerde yürüttüğü altyapı çalışmalarına yönelik bilgiler hakkında açıklama yaparak, içme suyu ve kanalizasyon şebekesi yapımlarının en kısa sürede tamamlanacağı müjdesini verdi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)