TESK Başkanı Açıkladı! Sebze Meyve Fiyatları Düşecek! 2019 Yılı Sebze Ve Meyve Fiyatları

Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken'den flaş bir açıklama geldi. Palandöken açıklamasında ise; Sebze ve meyve fiyatlarının düşeceğini bildirdi.

EKONOMİ 17.04.2019, 19:28
TESK Başkanı Açıkladı! Sebze Meyve Fiyatları Düşecek! 2019 Yılı Sebze Ve Meyve Fiyatları

TESK Başkanı Bendevi Palandöken açıklamasında ise;

Konfederasyonla işbirliği ile 2 milyon esnafımızla birlikte fahiş fiyatların önüne geçilmesi ve üretimin artırılması için çalışmalar başlayacak.

Bunu artık hayata geçirmenin zamanı geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, spekülatif fiyat artışlarının, üreticinin ve tüketicinin zararına böyle bir ticaretin mümkün olmayacağını söyledi

Biz de elimizi taşın altına koyacağız. Vatandaşın daha kaliteli, daha kısa zamanda evine en yakın noktada ihtiyacını almasının sağlanması için birlikte çalışacağız.

Vatandaşlarımız hiç tedirgin olmasın. Bundan sonra zaten mevsimsel bir düzelme olacak.

Fiyat istikrarı kendiliğinden zaten gelmiş olacak. Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da müjdeleriyle birlikte piyasaları regüle etti.

Benim tahminim 15-20 gün sonra bu hareketlilik başlayacak. Dolayısıyla piyasalar rahatlayacak. Sebze meyve fiyatlarında yüzde 50 oranında bir düşüş olacak...

Tabi fırsatçılar da bu sırada görevdeydi. Her ne kadar hükümet bu konuda halka destek olsa da üretilecek ürünün yetişmemesi nedeniyle arz-talep dengesinde değişim oldu.

Süratle önümüzdeki haftalarda fiyatlarda gerileme olacak....

Süreç böyle devam etmeyecek. Herkes emin olsun ve tedirgin olmasın. Fiyatlar ciddi oranda düşecek.

Önümüz Ramazan. Özellikle belirtmek istiyorum, her Ramazan öncesi et başta üzere gıda fiyatlarının yükseleceği yönünde söylentiler çıkıyor.

Böyle bir şey olmayacak. Piyasada et bol. Tedirginliğe gerek yok" dedi.

Yorumlar (0)