banner731

TESK Başkanından Uyarı! Bayramda İnternetten Alışveriş Yapanlar Dikkat!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den bayramda internet üzerinden alışveriş yapacaklara yeni bir uyarı geldi. Palandöken açıklamasında ise; "Bayramlarda ve özel günlerde internet üzerinden yapılan alışverişlerin artması" nedeniyle paylaştığı detaylarda ise; "dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyor, internet dolandırıcılarına fırsat verilmemeli" söyleminde bulundu...

EKONOMİ 25.05.2019, 16:18
TESK Başkanından Uyarı! Bayramda İnternetten Alışveriş Yapanlar Dikkat!

Ramazan Bayramı nedeniyle internetten alışveriş yapacaklara uyarı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den geldi.

Dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüldüğünü ifade ederen Palandöken bu konuda vatandaşları uyardı...

Ramazan Bayramı dolayısıyla internetten alışveriş yapan vatandaşlara karşı uyarıda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken açıklamasında ise;

"Araştırmalara göre, bu yıl Ramazan ayında e-ticaret satışları, geçen yıla nazaran büyük bir artış gösterdi.

Ramazan’da oruç tutan vatandaşlar, istenilen saatte kapıda ödeme seçeneğinden dolayı internet alışverişlerini daha fazla tercih ediyor.

Ramazan’da internetten yapılan yiyecek satışları yaklaşık yüzde 50 oranında artarken Ramazan paketi bağışları bile internet üzerinden yapılıyor.

Ülkemizde internet alışverişleri her geçen gün artarken, internet üzerinden yapılan dolandırıcılık faaliyetleri de arttı.

Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde her geçen gün yeni bir dolandırıcılık vakasıyla karşılaşılıyor.

Çünkü satış yapan markaların büyük bir çoğunluğu kurumsal olmadığı için tüketiciler karşısında muhatap bulamıyor." dedi.

Yorumlar (0)