TESK ÖTV ve KDV İndirimi Talebinde Bulundu!

TESK Genel Başkanı Palandöken yaptığı açıklamada; "Beyaz eşyanın yanı sıra mobilya ve inşaattaki vergi indirimlerinin geçtiğimiz yıl ekonomiye olumlu etkisini hep beraber gördük, 2018 yılı içerisinde vergi indirimlerine yeni sektörler ilave edilerek devam edilmelidir" ifadelerini kullandı.

EKONOMİ 26.03.2018, 12:01
TESK ÖTV ve KDV İndirimi Talebinde Bulundu!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklama ile beraber ÖTV ve KDV indirimi yapılmasının gerektiğini ifade etti. Palandöken ayrıca yaptığ açıklamada; mobilyaların yanı sıra, beyaz eşya başta olmakla beraber farklı sektörlerde ÖTV ve KDV indirimi sağlanması gerektiğini belirtti.

Ocak ayında beyaz eşya satışlarının yüzde 17'lere düştüğünü ifade eden Palandöken bu durumun önüne geçilmesi adına beyaz eşyalar ve mobilya olmakla beraber pek çok sektörde vergi indirimine gidilmesini talep etti. Palandöken ayrıca vergi indirimlerinin ekonomik canlanmalara büyük katkı sağlayacağını ve bunlarında vergi gelirlerini artıracağını ifade etti..

Palandöken yaptığı açıklamasında;

"Beyaz eşyalarla beraber, mobilya ve inşaattaki vergi indirimlerinin geçilen yıllarda ekonomiye olumlu etkisini hep beraber görmüş bulunuyoruz. 2018 yılında vergi indirimlerine yeni sektörler ilave edilerek söz konusu indirimlerin devam etmesi gerekmektedir. Otomotivde yapılan ÖTV indirimi daha geniş bir kapsama yayılmalı ve elektronik gibi sektörlerde ÖTV ve KDV inidirmlerine gidilmesi şart olmalıdır" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)