TESK'ten Borcu Olan Esnaflar Sağlık Hizmetlerinden Yararlansın Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada prim borçlarına bakılmadan herkesin sağlık hizmetlerinden kesintisiz olarak yararlanması gerektiğini talep etti.

EKONOMİ 04.04.2018, 11:54
TESK'ten Borcu Olan Esnaflar Sağlık Hizmetlerinden Yararlansın Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkaları Konfederasyonu (TESK) Genel başkanı yazılı açıklama yaptı. Palandöken yaptığuı yazılı açıklamada; 60 günden fazla prim borcu olan Bağ- Kurlu esnafların ve sanatkarlrın hizmetinden yararlanılmadığı ifade edildi. Esnaf ve sanatkarların diğer kesimler gibi borçları bulunsa bile sağlık hizmeti almaya devam edilebilmesinin önemli olduğunu sözlerin ekledi.

Palandöken yaptığı yazılı açıklamasında;

"Prim borcu bulunan esnaflarımızın ve sanatlkarlarımızın eşleri ve çocuklarıyla beraber cezalandırılması mümkün oluyor. Söz konusu bu süre zarfı içerisinde doktora giderek muayene olunulmazken eczanelerden ilaç bile alınmıyor.

Esnafların birikmiş olan prrim borçlarını ödemek istedikleri süreçte faizlerle kaşrı karşıya kalınmakta. Oysa verilmeyen hizmetlerden dolayı faiz bedelleri alınması hiç adil olmayan bir uygulamadır. Esnaflarımızın ve sanatkarlarımızın gecikmiş olan prim borcundan faiz bedellerinin alıması gerekiyor." dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)