TESK'ten Vergi İndirimleri 2018 Yılında da Devam Etmesin Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken vergi indirimleri konusuna ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl uygulanan vergi indirimlerinin olumlu etkilerinin olduğunu ifade eden Bendevi Palandöken konuya ilişkin dikkat çeken önerilerde bulundu.

EKONOMİ 27.03.2018, 01:19
TESK'ten Vergi İndirimleri 2018 Yılında da Devam Etmesin Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamalarında vergi indirimleri konusunda bazı değerlendirmelerde bulundu. 

VERGİ İNDİRİMLERİ 2018 YILINDA DA DEVAM ETMELİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken son dönemlerde ekonomi çevrelerince dile getirilen vergi indirimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamalarında geçtiğimiz aylarda yaşanan satış oranlarına değinerek satışların azaldığına vurgu yaptı. 

Geçtiğimiz yıl bazı sektörlerde uygulanan vergi indirimi konusunu hatırlatan TESK Başkanı Palandöken bu indirimlerin 2018 yılında da devam etmesini talep etti. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Palandöken açıklamalarında ayrıca bu indirimlerin uygulandığı sektörlerinde genişlemesi önerisinde bulundu. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Konuya İlişkin Açıklamaları

"Beyaz eşya, mobilya ve inşaattaki vergi indirimlerinin geçtiğimiz yıl ekonomiye olumlu etkisini hep birlikte gördük. 2018'de vergi indirimlerine yeni sektörler ilave edilerek devam edilmelidir. Otomotivde yapılan ÖTV indirimi daha da genişletilmeli ve elektronik eşya gibi sektörlerde de ÖTV ve KDV indirimlerine gidilmeli"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)