THY 2 Bin 600 Personel Alımı ! En Az 5 Bin TL Maaş Verilecek

Türk Hava Yollarının yıl içinde toplam 2 bin 600 personel alımı yapacağı ifade edildi. Ayrıca alım yapılacak kadrolara göre işe alınacak olan personellere en az 5 bin TL maaş verilecek. İşte tüm detaylar...

EKONOMİ 14.01.2019, 12:32 Batuhan
THY 2 Bin 600 Personel Alımı ! En Az 5 Bin TL Maaş Verilecek

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin filosunu genişletmesine bağlı olarak gelecek yıl bin pilot, bin 600 kabin memuru alınacağını açıkladı. THY'nin, büyümesine bağlı olarak her sene kokpite ve diğer birimlere personel alımı yaptığını bildiren Ekşi, bu kapsamda 2019 yılı için de istihdam planladıklarını ifade etti. İşte, 2019 THY personel alımı hakkında merak edilen detaylar...

BAŞVURULAR 2019'DA

THY'ye 2019'da 41 yeni uçak geleceğini ve bazı uçakların filodan çıkacağını ifade eden Ekşi, filonun genişlemesine bağlı olarak gelecek yıl bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacağını bildirdi. Ekşi, "Özellikle genç arkadaşlarımız, hem bizim hem de iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunsun. Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltelim." dedi.

DAHA FAZLA PERSONELE İHTİYAÇ OLACAK

THY'nin büyümesini sürdürdüğünü vurgulayan Ekşi, "Bize hizmet veren firmalar da özellikle İstanbul Havalimanı'nın mekansal büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla eleman alıyorlar. İstanbul Havalimanı tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalışacak. Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz. İstanbul Havalimanı'nda daha fazla büyürsek ki en büyük hedefimiz bu, daha fazla personele ihtiyacımız olacak." ifadelerini kullandı.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu markası THY, son yıllarda yakaladığı başarı ve artan yolcu talebi dolayısıyla bir yandan filosunu ve uçuş ağını genişletirken diğer yandan da personel sayısını artırıyor.

THY'nin 2019 yılı için planladığı alımlar için başvuru şartları ve kesin tarih henüz netleşmedi. Bu konuya ilişkin gelişmeler oldukça haberimizden aktaracağız.

Yorumlar (6)
gülüşan 7 ay önce
başvuru tarihi belimi
Km aday 7 ay önce
Hayır hala belli değil
Kadir paris 7 ay önce
Iyi derecede yabancı dılınız yoksa şansınız düşük demektir.
Yinede müracat etmekte fayda var
Hüseyin 7 ay önce
Yaş şartı aranıyordu aranmasa nere vurmalıyız
gulten sahin 7 ay önce
nasil basvuru yapilir
Turan tarçın 7 ay önce
Hangi tahirte