ThyssenKrupp 6 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak!

Alman çelik üreticisi ve teknoloji firması olarak bilinen ThyssenKrupp tam 6 bin kişiyi işten çıkaracak. Hintli şirket Tata ile planladığı birleşme Brüksel tarafından kabul edilmemesi sonrasında mali durumunun sıkıntılı olması nedeniyle işten çıkarmaların yaşanacağı ifade edildi.

ThyssenKrupp 6 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak!

Tata şirketiyle birleşme ve görüşmeleri konusunda çalışanların bilgilendirilmemesinde ciddi hata olduğunu ileri süren sendika ve işyeri temsilcileri bu duruma tepkide bulundu ve 6 bin kişinin işten çıkarılacağı hakkında şikayetlerini sundu.

Alman WDR televizyonuna konuşan sendika temsilcilerinden Patrick Weber ise;

"Şirket idarecilerinin aldıkları yanlış karar ve yaptıkları hesap hatalarının bedellerini niye emekçiler ödemek zorunda?" açıklamasını yaparak tepkide bulundu.

EMEKÇİLERİNE ÖDETİLMEK İSTENİYOR

ThyssenKrupp Steel işyeri temsilcilerinden Martin Michael de WDR´e yaptığı açıklamasında ise;

"En büyük korkumuz; işsizlik. Brezilya´ya on yıl önce yapılan yanlış yatırım 8 Milyar Euro´nun bedeli çelik sanayi emekçilerine ödetilmek isteniyor.

Duruma müdahil olması gereken politikacılarımız da gelişmelere uzaktan seyrediyor” dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 22:48
YORUM EKLE