Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan konkordato ilan eden firmaların sayısını açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan konkordato ilan eden firmaların sayısını açıkladı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bugüne kadar 356 firmanın konkordato ilan ettiğini bildirdi. Pekcan, “İstanbul'da 132, Ankara'da 50, İzmir'de 27, Kocaeli'nde 26, Bursa 13, Hatay 11, Mersin 9, diğer iller 88 olmak üzere toplam 356 firmamız bulunmaktadır" diye konuştu.

EKONOMİ 10.11.2018, 22:20 Mehmet Fatih Demir
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan konkordato ilan eden firmaların sayısını açıkladı.

Sputnik’ten Yurdagül Şimşek’in haberine göre; son günlerde artan konkordato ilanlarını değerlendiren Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, hem alacaklıyı hem de borçluyu koruyan bir taslak üzerinde çalıştıklarını söyledi. Pekcan, bugüne kadar 356 firmanın konkordato ilan ettiğini bildirdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki Ticaret Bakanlığı'nın 2019 yılı bütçe görüşmelerinde konkordato ilanları da gündeme geldi. Görüşmelerde söz alan çok sayıda milletvekili, konkordato ilanlarına ilişkin bilgi istedi.

EN ÇOK KONKORDATO İLAN EDEN FİRMA SAYISI İSTANBUL'DA
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da hem alacaklıyı hem de borçluyu koruyan bir taslak üzerinde çalıştıklarını vurgulayarak, "Konkordato da Adalet Bakanlığının takip ettiği bir proje. Adalet Bakanlığına biz de bakanlık olarak görüş veriyoruz ve hem borçluyu hem alacaklıyı koruyucu bir taslak üzerinde çalışılıyor ama şu ana kadar konkordato ilan eden firma sayımız 356. İstanbul'da 132, Ankara'da 50, İzmir'de 27, Kocaeli'nde 26, Bursa 13, Hatay 11, Mersin 9, diğer iller 88 olmak üzere toplam 356 firmamız bulunmaktadır" diye konuştu.

Yorumlar (0)