TMSF'den Bankada Parası Olanlara Kritik Uyarı! Süre Sona Eriyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre; vatandaşların bankada mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde herhangi bir işlem yapmamaları durumunda zaman aşımına tabi olduğu duyuruldu.

EKONOMİ 19.02.2019, 18:23 Kerim Solak
TMSF'den Bankada Parası Olanlara Kritik Uyarı! Süre Sona Eriyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yaılan açıklamada ise;

"Belirtilen maddelerin uygulanmasına yönelik yayımlanan yönetmeliklerin 8'inci maddesine göre zamanaşımına uğrayan mevduat ile beraber katılım fonu, emanet ve alacakların tüm listesi 2019 yılı Şubat ayı başından itibaren bütün bankaların kendi internet adresleri üzerinden yayınlandı ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu birliklerinin internet adreslerinde yer almaktadır.

Bu adresler ise; (Türkiye Bankalar Birliği http://www.tbb.org.tr/tr , Türkiye Katılım Bankaları Birliği http://www.tkbb.org.tr ) olarak açıklandı.

ZAMAN AŞIMI SORGUSU

2008 yılından itibaren herhangi bir hareket yaşanmayan hesaplara ait olan bütün listeler; "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu" web adresi "http://www.tmsf.org.tr" ana sayfasında yer alan “Zamanaşımı Sorgusu” bölümünden 2019 yılı Mayıs ayına kadar sorgu yapılabilecek.

Diğer yandan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yayınlanan listelerde adı yer alan kişilerin hesapları hakkında işlem yapmaları adına 15 Haziran 2019 tarihine kadar alakalı banka şubeleri yada Genel Müdürlüklerine başvuru yapmaları zorunlu.

Yorumlar (0)