TMSF'den dikkat çeken MİLSOFT satışı! MİLSOFT- FETÖ bağlantısı nedir? MİLSOFT nedir?

TMSF kayyumluğunda bulunan MİLSOFT şirketini sattığını duyurdu. TMSF'den yapılan açıklamaya göre, FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teknolojik sızma operasyonlarında kullandığı yazılım firması MİLSOFT Yazılım ve Teknolojileri AŞ, Savunma Sanayii Başkanlığı iştiraki olan SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri AŞ'ye satıldı. MİLSOFT'ta neden kayyum atandı? MİLSOFT- FETÖ bağlantısı nedir? Bu satış neden stratejik olarak değerlendiriliyor? MİLSOFT hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? İşte cevaplar..

EKONOMİ 16.09.2019, 15:47 16.09.2019, 17:09
TMSF'den dikkat çeken  MİLSOFT satışı! MİLSOFT- FETÖ bağlantısı nedir? MİLSOFT nedir?

Kasım 2016'dan bu yana FETÖ aidiyeti ve iltisakı münasebetiyle TMSF kayyumluğunda yönetilen MİLSOFT firması, bilgi gizliliği ve teknoloji açısından en üst düzeyde güvenli hale getirilirken, ticari ve Ar-Ge alanında da üretimini sürdürdü.

Yerli ve milli savunma sanayisi açısından son derece stratejik öneme sahip olan şirketin TMSF kayyumluğu altındaki yüzde 50 hissesi, uzun süredir yürütülen çalışmalar sonucunda Savunma Sanayii Başkanlığı iştiraki olan SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri AŞ'ye satıldı.

MİLSOFT, komuta, kontrol, muhabere, bilgisayar ve istihbarat (C4I) teknolojileri, ISR ve görüntü kıymetlendirme sistemleri, elektronik harp, gömülü yazılımlar, bilgi teknolojileri, siber güvenlik, eğitim ve simülasyon alanlarında özgün çözümler üretiyor.

Güvenlik duvarlarının ardındaki koruma MİLSOFT hakkında bilinmesi gerekenler

MilSOFT Yazılım Teknolojileri AŞ, Mil-GUARD ile kodun karıştırılması, değiştirilmelere karşı korunması ve hata ayıklayıcıların tespiti ve engellenmesi yöntemlerini kullanarak ikili çalıştırılabilir dosyaları saldırılara karşı koruyor. Güvenlik duvarı, ihlal tespit/önleme sistemleri ve antivirüsler aşıldığında, bu koruma yöntemleri yazılımın korunmasını sağlıyor.

Barikat Bilişim Güvenliği şirketi, Siber İstihbarat Paylaşımı ve Engelleme Platformu Siper ile kısaca Türkiye'deki kamu, özel teşebbüs, enerji, iletişim, altyapı ve benzeri güvenlik önceliği yüksek kurum ve kuruluşlar için siber saldırı istihbaratı topluyor, değerlendiriyor ve bu bilgiyi paydaşlarıyla paylaşıyor.

CTech Bilişim Teknolojileri, bilgi güvenliğini sağlamak amacıyla çeşitli yerli ve milli ürünler sunuyor, siber güvenlik eğitimleri veriyor.

Yorumlar (0)