TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektör piyasası hakkında flaş açıklamalarda bulundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan özel sektör piyasası hakkında korkutan açıklama geldi. Hisarcıklıoğlu özel sektör piyasası hakkında, ''Piyasa yavaşladı, para dönmüyor'' açıklaması geldi. İşsizlik rakamlarının artması üzerine, işsizlik istihdamının çözümüne yönelik sanayi üretiminde ki gelişmelere ümit bağlayanlar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun bu açıklamasını korkunç olarak yorumladı. Hisarcıklıoğlu, döviz, faiz, enflasyonun üçünün birden yükseldiğini ifade etti.

EKONOMİ 19.03.2019, 23:23 20.03.2019, 00:29
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektör piyasası hakkında flaş açıklamalarda bulundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektör piyasası hakkında açıklamalarda bulundu. ''Piyasa yavaşladı, para dönmüyor'' ifadelerini kullanan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörde yaşanan son durum ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "TOBB olarak odalar ve borsalarımız vasıtasıyla piyasaların nabzını ilk elden tutuyoruz. Sıkıntıları tek tek anlatıyoruz. Sonra bunları Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, bakanlarımıza iletiyor ve acilen önlem almasını talep ediyoruz" diye devam etti.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Hisarcıklıoğlu, Çorum İli Odalar ve Borsalar Müşterek İstişare Toplantısı ve Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, iş dünyası ile finans sektörünün aynı gemide olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

Herhangi birimize bir şey olursa, yani bize bir şey olursa onlara olur, onlara bir şey olursa bize olur açık söyleyeyim. Eldekini muhafaza etme dönemi. Tüccar ve sanayicimizin ticaret, üretim ve istihdam kapasitesini korumamız lazım. Kapanan her bir işletme, üretimi durduran her bir fabrika hepimizin, 80 milyonun kaybı demektir. Bizler her gün faizlerle, kurlarla ve her gün karşımıza çıkan farklı bürokratik mevzuatla mücadele halindeyiz. Bin bir türlü sıkıntı yaşarken devletimizden tek istediğimiz var, yanımızda olduğunuzu göstermesidir.

Yorumlar (0)