TOKİ'den 2018 Yılında İkinci İndirim Kampanyası! Başvuru Tarihi Açıklandı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının 2018 yılında ikincisi başlıyor...

EKONOMİ 26.08.2018, 12:06
TOKİ'den 2018 Yılında İkinci İndirim Kampanyası! Başvuru Tarihi Açıklandı

TOKİ'den konuyla alakalı olarak yapılan açıklamada, indirim kampanyasına yapılacak olan başvuruların 21 Eylül'de 2018 tarihinde başlayacağı belirtildi.

Ergün Turan kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yerri alıcılarının 21 Eylül-19 Ekim'de ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini ifade etti.

Turan ayrıca bu konuyla ilgili olarak;

"Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir.

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak." ifadesini kullandı.

2018 yılında ikincisini düzenlediklerini belirten Turan açıklamasında;

"Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek.

Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecekler" dedi.

Kampanya ile alakalı olarak detayları paylaşan Ergün Turan açıklamasında;

"Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir.

Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde ve tatilde oluyor.

Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz. Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanmasını bekliyoruz.

Kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecekler." dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Ziya 13 ay önce
14 06 2017 de evi aldim indirimden faydalanabilirmiyim