banner731

TOKİ'den Bir İndirim Kampanyası Daha: Konut ve İşyeri Alımında Yüzde 22 İndirim

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik yeni kampanya başlatıldı. Bu kampanya kapsamında konu ve işyeri alacak olan vatandaşlar için yüzde 22 indirim uygulanacak ve bu kampanya 23 Eylül'de başlayacak.

EKONOMİ 13.09.2019, 11:46
TOKİ'den Bir İndirim Kampanyası Daha: Konut ve İşyeri Alımında Yüzde 22 İndirim

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni bir kampanya başlatılıyor. Bu kampanya ile borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim yapılacak. İndirim kampanyasının bu yıl ikincisi düzenlenecek. Kampanya kapsamına yüzde 22 indirim uygulanacak ve kampanya 23 Eylül'de başlayacak. 

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bulut açıklamalarında Başkanlık tarafından konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına ilişkin bilgiler verdi.

Konut sektörünün öncüsü ve sosyal devletin yansıması bir kurum olarak ekonomideki gelişmelere katkı sağlamak ve vatandaşların taleplerine cevap vermek için geri ödemeleri devam eden gayrimenkullere yönelik indirim kampanyası düzenlediklerini ifade eden Bulut borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından indirim kampanyasına yoğun talep geldiğini belirtti.

ÖMER BULUT'UN AÇIKLAMALARI

İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 23 Eylül-18 Ekim'de ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini ifade eden Bulut açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Kampanyadan yararlanıp tapularını hemen almak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. Finansal anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde enflasyon ve faizlerin düştüğü bu ortamda belirlediğimiz yüzde 22 indirim oranının vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum.

 Kampanyadan satışları 2018'in Haziran ayının 30. gününe kadar vadeli olarak idareden konut ve iş yeri satın almış olup, geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2018'den önce başlamış konut ve iş yerleri alıcılarının yararlanabileceğini belirten Bulut, vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin indirim kampanyasına dahil edilmediğini söyledi.

Yorumlar (0)