TOKİ'den Konut Satışında Düşüş İddialarına Yalanlama!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, yaptıkları konut satışlarında düşüş yaşanmasına yönelik basında çıkan haberler hakkında detayları paylaştı. Bulut yaptığı açıklamasında ise; "TOKİ uygulamalarındaki bizim konut satışlarımızda herhangi bir düşme söz konusu değil" dedi.

EKONOMİ 18.07.2019, 01:15
TOKİ'den Konut Satışında Düşüş İddialarına Yalanlama!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut Afyonkarahisar Belediyesi termal otelinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bulut yaptığı açıklamasında TOKİ olarak konut satışında düşüş yaşadıkları hakkında çıkan iddiaları yalanladı.

Satışını yaptıkları konutların daha çok kura ile alıcılara ulaştırıldığını ifade eden Bulut yaptığı açıklamasında;

"TOKİ uygulamalarındaki bizim konut satışlarımızda herhangi bir düşme söz konusu değil. Hatta, bizim satışa sunduğumuz konutlar, genellikle kurayla satılan konutlardır." ifadelerini kullandı.

50 bin sosyal konut hakkında da açıklama yapan Bulut;

"Bu kapsamda biz 50 bin sosyal konutun talep toplamalarını gerçekleştirdik. Kuralarını da 19 Ağustos itibariyle tamamlayacağız. 15 bine yakın inşaata da bir taraftan başladık.

Dolayısıyla 2019 yılında biz, 50 bin sosyal konutun inşallah inşaatına başlamış olacağız.

Zaten Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın önümüzdeki süreçte hem sosyal konut hem de kentsel dönüşüm noktasında hedefleri var.

Bu hedefler doğrultusunda yeni konut uygulamalarımız devam edecek." dedi.

TOKİ konut satışı hakkında bilgi veren Bulut;

"TOKİ uygulamalarındaki bizim konut satışlarımızda herhangi bir düşme söz konusu değil. Hatta, bizim satışa sunduğumuz konutlar, genellikle kuralı satılan konutlardır.

Türkiye'deki konut satışları da Devlet İstatistik Enstitüsü tarafından ortaya konan verilerdir.

Ama konut satışlarını da sadece tapu üzerinden yapılan işlemler olarak değil de satış sözleşmeleri açısından da değerlendirmek gerekir.

TOKİ olarak zaten şu anda bizim satışa çıkıp da çok talep görmeyen projemiz olmadı. Bütün projelerimize yüksek oranda bir talep var." dedi.

Yorumlar (0)