banner731

TOKİ'nin Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan yapılan yüzde 20 indirim kampanyası hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Ergün turan açıklamalarında borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl uyguladıkları yüzde 20 indirim kampanyasının ne zaman başlayacağını ifade etti.

EKONOMİ 23.04.2018, 14:39
TOKİ'nin Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan indirim kampanyası hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. 

Ergün Turan açıklamalarında yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşların da yararlanabileceğini ifade ederek borcun tamamını kapatamayacak vatandaşların borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabileceklerini belirtti.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

TOKİ Başkanı Ergün Turan konu ile ilgili olarak açıklamalarında yüzde 20 indirim kampanyasına ilişkin olarak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 24 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini ifade etti. 

TOKİ Başkanı Ergün turan açıklamalarının devamında kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerektiğini ve bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılmasının mümkün olmayacağını vurguladı.

KİMLER YARARLANABİLECEK?

TOKİ Başkanı Ergün Turan son sözlerinde İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğine dikkat çekti. Bu konu ile ilgili olarak Ergün Turan bu kampanyadan satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahiplerinin yararlanacağını belirtti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)