Torba Tasarıyla çiftçilerin borçlarına ödeme kolaylığı getirildi

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba tasarıya göre çiftçilerin borçları konusunda ödeme kolaylığı getirildi.

Torba Tasarıyla çiftçilerin borçlarına ödeme kolaylığı getirildi

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba tasarıya son anda eklenen yeni önergelerle çiftçilerin tarımsal kredilerinin yanı sıra TEDAŞ’a olan elektrik borçlarına da ödeme kolaylığı getirildi.

Ayrıca Irak'ta iş yapan müteahhitlerin Eximbank'a olan 10 milyon dolarlık kredi borçlarında da yeni düzenleme yapıldı.

CHP'Lİ VEKİLLER SALONU TERKETTİ

Sözcü Gazetesinden Erdoğan Süzerin haberine göre; CHP'li milletvekillerinin  protesto edip komisyon salonunu terk etmesinin ardından AK Partili vekiller 15 önerge verdi ve komisyondan jet hızıyla geçirdi.  Kabul edilen önergeye göre çiftçilerin Ziraat Bankası ile tarım kredi kooperatiflerine olan kredi borçları yüzde 11 basit faizle yeniden yapılandırılacak.

BORCUN ÇOĞUNU HAZİNE KARŞILAYACAK

Faizin 6 puanını Hazine, 5 puanını çiftçiler karşılayacak. Bu nedenle 120 bin çiftçinin 825 milyon liralık yükünü Hazine karşılamış olacak. Aynı şeklide 40 bin çiftçinin TEDAŞ'a olan 1 milyar 360 milyon lira elektrik borcuyla 13 bin kurumun 780 milyon liralık borcu da önergeyle yapılandırma kapsamına alındı.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 22:45
YORUM EKLE