Trafik Sigortası Primlerinde Yüzde Dokuz Düşüş Var

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortası primlerine ilişkin yüzde yedi ile yüzde dokuz oranlarında bir düşüşün olduğunu ifade ederek, sektörde bir sıkıntının yaşandığını ifade etti.

EKONOMİ 09.11.2016, 11:17 09.11.2016, 11:25
Trafik Sigortası Primlerinde Yüzde Dokuz Düşüş Var
Trafik sigortalarına yönelik olarak uygulanan zamlardan, ödemelerdeki yüksek fiyatlardan rahatsız olan vatandaşlar; sosyal medya platformlarında tepkilerini yoğun olarak dile getirdiler. Özellikle kurum ve kuruluşlara yönelik olarakda gerçekleştirilen yüzbinlerce şikayet mektubu bulunuyor.

Buradaki durum da henüz tam anlamıyla çözülebilmiş değil. Ancak Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Mayıs ayına oranla yüzde yedi veya dokuz oranlarında bir düşüşün gerçekleştiğine dikkat çekerek, sektör gelirinin giderden az olduğunu, dolayısıyla burada yer alan bir problemin olduğunu da ifade etti.

Bireysel Emeklilik Sisteminde de değişiklik olacağını ifade eden Şimşek, çocukların da bu sisteme dahil edileceğini aktardı. Bu konuyla alakalı olan çalışmaları da hız kesmeden sürdürdüklerini vurgulayarak, soruları yanıtlamaya devam etti.

Kamupersoneli.net | ANKARA 
Yorumlar (0)