TTK'ya 1500 İşçi Alımında Kritik Gelişme! Yaş Şartı Belli Oldu

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu'ndan yeni bir açıklama geldi. TTK’ya alınacak 1500 işçi ile ilgili yeni gelişmeleri paylaştı...

TTK'ya 1500 İşçi Alımında Kritik Gelişme! Yaş Şartı Belli Oldu

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK’ya alınacak 1500 işçi ile ilgili yeni gelişmeleri paylaştı.

İşçilerin yaşının 30’u aşmamasına dikkat edeceklerini belirten Eroğlu “Maden ağır ve tehlikeli iş kolu. Onun için yaş sınırını 30’da tutacağız.

İŞKur’un yönetmelik değişikliği resmi gazetede yayınlandı. Geriye sadece 2019 yılı finansman kararnamesine ‘TTK’ya işçi alınacak’ diye ilave hüküm konulacak.

İşin büyük bir kısmı tamamlandı. Bugün yarın haber bekliyoruz. Alımlar gerçekleştikten sonra 21 gün de eğitim var. İş başı tarihi 2019 yılının ilk aylarında gerçekleşebilecek” dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 20:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 6 ay Önce

Size yazıklar olsun dünyadan insanın hakkini yiyorsunuz en az 35 olmali

Demir Demir
Demir Demir - 6 ay Önce

Yaşı çok yüksek tutmuşlar. 30 ne ki 20 yapsınlar ve o insanları direkt kömür tozuyla gebertsinler. 40’ında Allahlık gibi dolaşsınlar. Tamam 40 da yapmasınlar ama bu şunun gibi bişey; hizmetli alımında doktora yapmış olma şartı aramaktan öte değil vesselam. Bu da TAMAMEN HİLAYE

Halil
Halil - 6 ay Önce

Doğru maden çok zor bir iş 30 yaş üstü çalışamaz - Oy kullanmakta çok meşakkatlidir ama 30 yaş üstü kime basacağını çok iyi bilir mühürü

aykut
aykut - 6 ay Önce

emeklilik yaşı 65 iken 30 yaş sınırı nedir acaba oy kullanacak olanlarda 30 yaş ve altı olur artık 65 yaş olan emeklilikte 30 yaş sınırı nedir acaba????

Ali Kızılarslan
Ali Kızılarslan - 6 ay Önce

İş arıyorum

Yasar
Yasar - 6 ay Önce

Emeklilik yaşı 65 inşaat tehlikesizmi

Emrah
Emrah - 6 ay Önce

Genç,dinamik uzun vadeli adımlar atabilecek müdürlerde gelsin

Hayrettin
Hayrettin - 6 ay Önce

Askerlik şartı varmı