Türk Hava Yolları Pilot Olma Boy Sınırında Değişiklik Yaptı

Türk Hava Yolları tarafından alınan kararla beraber pilot yetiştirmek için lisans dışında artık önlisans mezunlarının da Havacılık Akademisi'ne kabul edileceğini duyuran THY şimdide boy limitlerini de esnettiğini açıkladı. İşte şartlarda yapılan değişiklikler.

Türk Hava Yolları Pilot Olma Boy Sınırında Değişiklik Yaptı

Dolar ve euronun yanı sıra döviz kurunda yaşanan artışlar Türk Hava Yolları filosundaki yerli ve yabancı pilotların gidişini artırdı.

Pilot transferlerinin önüne geçilerek kokpit açığının olmaması adına çalışmalarını hızlandıran ve daha fazla pilot yetiştirmek isteyen THY'den yeni bir hamle geldi.

Habertürk'ün haberine göre; havacılık akademisi'nde kendi pilotlarını yetiştirerek gelecekte kokpitte pilot açığının önüne geçmeyi planlayan THY başvuru şartlarını esnetme kararı aldığını açıkladı.

ŞARTLAR

Türk Hava Yolları, daha çok pilot aday adayının başvurularına yönelik olarak lisans dışında önlisans mezunlarını kabul etmeye başlamasının ardından boy limitlerine takıldığı için başvuramayan kişilere de kapılarını açtığını duyurdu..

THY Havacılık Akademisi başvurularında pilot olmak için konulan boy limitleri aşağıya çekildi.

Bu süreçten itibaren; erkek adaylar için boy 1 metre 65 santimetre olacak ve kadınlarda ise 1 metre 60 santimetreden kısa olmaması şartı yapılan değişiklikle 1 metre 57 santimetreye indirildiği belirtildi.

Diğer yandan boy uzunluğun da üst limit olan 1 metre 95 santimetre ve beden-kitle endeksindeki (BMI) 20-30 Aralığında ki değere uygun olması şartı ise korunduğu duyuruldu.

Söz konusu adaylarda 1 Ocak 1983 tarihinden sonra doğmuş olmak şartına yer veriliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE