Türk Hava Yolları (THY) 2600 Personel Alacak ! Pilot ve Kabin Memuru

Türk Hava Yolları tarafında yapılan açıklamada 2019 yılı için 2600 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu duyuruya göre alımlar bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacağı ifade edildi. Konu hakkında detaylar haberimizde...

EKONOMİ 26.11.2018, 12:15
Türk Hava Yolları (THY) 2600 Personel Alacak ! Pilot ve Kabin Memuru

2600 PERSONEL ALINACAK

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi çeşitli açıklamalarda bulunarak 2019 yılı için bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacağı ifade edildi.

BİLAL EKŞİ'NİN AÇIKLAMALARI

"Bize hizmet veren firmalar da özellikle İstanbul Havalimanı'nın mekansal büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla eleman alıyorlar. İstanbul Havalimanı tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalışacak. Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz. İstanbul Havalimanı'nda daha fazla büyürsek ki en büyük hedefimiz bu, daha fazla personele ihtiyacımız olacak."

İstanbul Havalimanı'nın Türk sivil havacılığını "uçuracağını" dile getiren Ekşi, Türkiye'ye yapacağı katkılar nedeniyle herkesin yeni havalimanıyla gurur duyması gerektiğini anlattı.

- "Ankara ikinci hub, Antalya turizm 'hub'ı olacak"

THY'nin Ankara'dan yurt dışında Roma, Londra, Bağdat ve Bakü'ye sefer yapması için bazı izinlerin alındığını, bazı izinler için de çalışmaların devam ettiğini belirten Ekşi, başkenti doğrudan yurt dışına bağlamak için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Ekşi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY arasında imzalanan protokol kapsamında Avrupa'dan Antalya'ya direkt sefer yapılması için strateji belirlediklerine işaret ederek, buradaki amacın, turist sayısının artırılmasının yanı sıra ülkeye daha çok para bırakacak turist gelmesi olduğunu söyledi.

İstanbul'un ana "hub" olmaya devam edeceğine dikkati çeken Ekşi, "Ankara ikinci hub olarak ortaya çıkarken, Antalya da turizm 'hub'ı olacak." diye konuştu.

Ekşi, söz konusu kentlere sefer sayılarının belli bir doygunluğa ulaşılmasının ardından artacağını vurgulayarak, bu sürenin de birkaç yıl içinde gerçekleşmesini beklediklerini bildirdi.

Yorumlar (0)