Türk İş Başkanı Atalay'dan Asgari Ücrete Düşük Zam Eleştirisi

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay bir grup basın mensubu ile yapmış olduğu sohbet toplantısında işçi sorunlarına ve asgari ücret konusuna dair açıklamalarda bulundu. Diğer işçi ve memur sendika başkanlarını da eleştiren Ergün Atalay dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türk İş Başkanı Atalay'dan Asgari Ücrete Düşük Zam Eleştirisi

Antalya'da bulunan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay burada bazı basın mensupları ile bir araya geldi. Burada bu gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren Ergün Atalar erken seçim ve ekonomi konularına dair açıklamalarda bulundu. 

Açıklamalarında işçi ve emekli sorunlarına dikkat çeken Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Hak İş Başkanı Mahmut Arslan ile Memur Sen Başkanlı Ali Yalçın'a da bazı eleştirilerde bulundu. 

ASGARİ ÜCRET ELEŞTİRİSİ

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay yapmış olduğu konuşmasında hükümetin seçim paketini hatırlattı ve bu paketten işçilere yönelik bir müjde çıkmadığını söyledi. Şeker fabrikaları ve diğer konulara dair hükümeti de eleştiren Atalay asgari ücrete 50 lira zam alabilmek için siyasilerin kapısında bekliyoruz dedi. 

''Bir arada olmadığımız için bizi adam yerine koymuyorlar. Bu yüzden asgari ücrete 50 lira zam alabilmek için siyasilerin kapılarında bekliyoruz. Cumhurbaşkanı OHAL sayesinde grevlerin olmadığını patronlara söyledi de Mahmut Bey'den (Hak-İş Başkanı Mahmut Aslan) açıklama, tek bir söz duydunuz mu? Ali Bey (Memur Sen Başkanı Ali Yalçın) bir şey söyledi mi? Mahmut Bey, Ali Bey herkes bir tarafa çekmese, işçisi, memuru, çiftçisi, işsizi bir araya gelemediğimiz için hükümet bizi adam yerine koymuyor. Biz bir olsak, bir araya gelebilsek şekeri de satamazlar, bizi de adam yerine koyarlar.''

800 900 LİRA MAAŞ ALAN EMEKLİLERİMİZ VAR

Sohbet toplantısı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, seçim öncesi işçilere yönelik bir düzenlememe olmamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay işçiler seçim de yok mu? dedi. 

Emeklilere ilişkin düzenlemeye de değinen Atalay 800 900 lira emekli maaşı alan vatandaşlar olduğunu söyledi ve bu maaşların asgari ücret düzeyine çıkarılmasını istediklerini ifade etti. 

“Madem oy lazım işçinin taleplerini niye görmüyorlar. Biz seçimde yok muyuz? İşçinin maaşı gelir dilimine girmesin. Sene başındaki maaşımızı sene sonunda da almak istiyoruz. İşçi emeklilerinin maaş zamlarının bizim yaptığımız toplu sözleşmelere bağlanmasını istiyoruz. Bin 604 liralık asgari ücretin altında maaş alan 3.5 milyon emeklinin aylığının en az asgari ücret seviyesine çıkarılmasını istiyoruz. 800-900 lira aylık alan emeklilerimiz var”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necati
Necati - 12 ay Önce

Helal olsun