TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay'dan Taşeron İşçilere Kadro Açıklaması

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, "2017'de taşeron işçilerin hakları için neler yapıldığını göreceksiniz." dedi.

EKONOMİ 13.12.2016, 10:23 13.12.2016, 10:33
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay'dan Taşeron İşçilere Kadro Açıklaması
 Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından taşeron işçilerin haklarına ilişkin görüşmelere ara verildiğini belirterek, "2017'de taşeron işçilerin hakları için neler yapıldığını göreceksiniz." dedi.

Atalay, Türk-İş'e bağlı Yol-İş Sendikası tarafından sendika genel merkezinde düzenlenen "Taşeron İşçi Çalıştayı"na katıldı.

Konuşmasına başlarken İstanbul'daki terör saldırısını kınayan Atalay, patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Taşeron işçilerinin hakları için çalışanlar arasında kendisinin de bulunduğunu dile getiren Atalay, taşeron işçilerin hakları için 10 senedir maddi manevi emek sarf ettiklerini bildirdi.

15 Temmuz darbe girişimi yaşanınca taşeron işçilerin haklarına ilişkin görüşmelere ara verildiğini hatırlatan Atalay, son günlerde konunun ilgililer tarafından yeniden ele alındığına işaret etti. Atalay, "İşçilik işi yapan işçi, memurluk işi yapan memur olsun. 2017'nin başında taşeron işçilerin hakları için neler yapıldığını göreceksiniz." ifadesini kullandı.

Sendikaların işçi haklarını talep etmesiyle meselenin bitmeyeceğine vurgu yapan Atalay, "Ekonomik durum ve gündem her gün değişince, bedelini kimi canıyla kimi malıyla ödüyor. Böyle bir ülkede yaşamaktan rahatsız değilim ama bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız." diye konuştu.
Yol-İş Sendikası Başkanı Ramazan Ağar da kamunun güçlenmesiyle devletin de güç kazanacağını vurguladı.

Taşeron işçilerin kadroya alınması halinde verimli olamayacaklarını iddia eden bazı bürokratların olduğunu savunan Ağar, "İnsanlar çalışmak, üretmek ve ailesini geçindirmek için çalışıyor. Toplu iş sözleşmelerinde hak olduğu kadar cezai işlem uygulamaları da var. Buna rağmen bunu iddia etmek emeğe saygısızlıktır." dedi.

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (33)
betül 3 yıl önce
ayıptır yazıktır neden bu insanların hakkı savunulmuyor hep aynı laflar yeter artık ya biran önce verin yada vermeyeceğiz deyin
KPSS 3 yıl önce
KPSS.ye ümit bağlamış işsiz insanımıza yazık değil mi ?
hande 3 yıl önce
sıktınız artık yeter dalga geçmeyin artık insanlarla
musa 3 yıl önce
Aynı laflar icratt. Hic yok nerde hak ...işlerine geldimi bir günde cikartirlar yasayi ama taseronaa geldimi beklede bekle... kimse beklemesin kadro falan..işlerimizden olmasak...
hakkı 3 yıl önce
Uzadıkça uzadı ben ümidimi kaybettim asla oy vermeyeceğim
umut 3 yıl önce
inşAllah
mehmet 3 yıl önce
Bizler taşeron firmada teknik eleman olarak hizmet alımıyla çalışırken istifa edip askerlik görevimiz için tüm haklarımız saklı kalmak kaydıyla tazminatımızı almadan askere gittik, askerlik dönüşü ise askere gitmeden önceki çalıştığımız kuruma müracaat ettik kurum yerimize eleman almış biz işsiz kaldık bizimde ailelerimiz var eşimiz çocuklarımız sorumluluklarımız var.ALLah rızası için yeni çıkacak yasadan lütfen bizler içinde bir hak tanıyın.
t 3 yıl önce
taşeron kadrosu açıklansın
taşeron 3 yıl önce
Demek ki memur çalışmıyor taşeron çalışıyor, bu haksızlık değil mi
Mehmet 3 yıl önce
Önümüzde referandum var tasaronu koz olarak kullanacaklar görelim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın