Türk-İş Tarafından Açıklandı! Yeni Açlık ve Yoksulluk Sınırı Belli Oldu

TÜRK-İŞ tarafından yapılan araştırmaya göre; 2018 yılının Haziran ayına göre; 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı ile yoksulluk sınırı hesaplaması belli oldu. Peki açlık sınırı ve yoksulluk sınırı ne kadar oldu? İşte araştırma detayları detayları...

Türk-İş Tarafından Açıklandı! Yeni Açlık ve Yoksulluk Sınırı Belli Oldu

Türk-İş'in yaptığı araştırmaya göre; Haziran ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı ve yoksulluk sınırı belli oldu.

Söz konusu araştırma detaylarına göre; 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1714 lira olurken yoksulluk sınırı ise 5 bin 584 olarak duyuruldu.

Türk-İş tarafından, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay yapılan "açlık ve yoksulluk sınırı araştırması"nın haziran ayı sonuçları açıklandı.

Yapılan son araştırmaya göre, haziranda dört kişilik ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarını ifade eden "açlık sınırı" bin 714 lira olarak belirlendi.

Gıda ile giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarına denk gelen "yoksulluk sınırı" ise 5 bin 584 lira oldu.

Türk- İş tarafından yapılan paylaşımda ise;

detaylarına yer verildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE