Türk Telekom PİLOT Programına Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Türk Telekom tarafından erken aşama girişimlerinin desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT'un 6. dönemi için başvurular başlıyor. Türk Telekom, PİLOT'a katılmaya hak kazanan ekiplere ise 90 Bin Türk Lirası nakit destek sağlayacak.

Türk Telekom PİLOT Programına Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Türk Telekom'un erken aşama girişimlerine destek vermek amacıyla hayata geçirdiği PİLOT programına başvurular başlıyor. Türk Telekom PİLOT programına başvuru yapmak için şart gerekiyormu? PİLOT uygulaması nedir? Konuyla alakalı olarak tüm detayları sizler için derledik.

Türk Telekom tarafından girişimlerin desteklenmesi amacıyla kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT'un 6. dönem başvuruları başlıyor. Türk Telekom şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre; Türk Telekom'un teknoloji girişimlerini desteklemek ve girişimlerle iş birliği sağlanması adına müşterilerine yeni ürünler ve hizmetler sunmak ve girişimcilik toplumunun güçlendirilmesi amacıyla hayata geçireceği PİLOT'un yeni başvuru dönemi 5 Şubat 2018'de başlıyor. Eğitim, sağlık, yapay zeka,nesnelerin interneti, sanal gerçeklik, siber güvenlik ve iş çözümleri alanlarındaki girişimlerin öncelikli olarak destekleneceği PİLOT'un 6. dönemi için başvurmak isteyen girişimciler Türk Telekom web adresini ziyaret edebilirler. 

90 BİN TÜRK LİRASI DESTEK SAĞLANACAK

Türk Telekom PİLOT'a katılmaya hak kazanmış olan ekiplere 90 Bin Türk Lirası destek sağlanacak. Program boyunca ekipler Türk Telekom ile iş birliği fırsatlarını değerlendirme imkanı yakalayacak. Ekipler ayrıca Türk Telekom'un güçlü teknoloji alt yapısından, İstanbul'da ofis alanı ve mobil iletişim paketi imkanlarından faydalanabilecek. Program süresince ve sonrasında da girişimlere çeşitli yerlerde Türk Telekom tarafından tanıtım desteği sağlanacak.

Türk Telekom, Türkiye'nin dört bir yanında bulunan girişimcilik potansiyelini ortaya çıkarmak ve girişimlere destek olunması amacıyla başlatılan PİLOT prograına İstanbul dışından katılan ekiplere program sürecince konaklama imkanları sunacak. PİLOT'a başvuru yapan girşimlerin başvuruları iş birliği potansiyeli, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği, büyüme potansiyeli, pazarın büyüklüğü, iş modelinin tutarlılığı ve ekibin yetkinliği gibi kriterlere göre değerlendirilmeye alınacak. PİLOT'a katıan ekipler 12 hafta sürecek olan girişim hızlandırma programında eğitimlere katılacak , mentor ve müteri görüşmeleri gerçekleştirilecek iş modellerini doğrulamak için çalışmalar yapacak.

Ekipler program süresince Türk Telekom yöneticileriyle çalışma imkanı yakalayacak, girişimcilik ekosisteminin önde gelen girişimci ve yatırımcılardan oluşan mentor ağına erişebilecekler. Program sonrasında ekipelrden dogrulanmıs bir iş modelini esasa alan "Ana Fonksiyonlara Sahip Ürün" (MVP) ortaya çıkarmaları ve geliştirdikleri modelleri seçkin yatırımcıların katılım gösterdiği "Demo Day" etkinliğinde sunmaları gerekiyor. 

Türkiye sınırları içerisinde özel sektör tarafından hayata geçirilen ilk girişim hızlandırma programı olma özelligini taşıyan PİLOT'un tamamlanan beş dönemi sonrasında toplam 45 girişim mezun oldu. Bu girişimlere ise toplamda 2 Milyon Türk Lirası nakit desteği sağlandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE