Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan Dolara Kritik Hamle!

Gelen detaylara göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'dan (TCMB) dolara kritik hamle geldi. Türk Lirası depo ihale tutarının 1.5 milyar dolara çıkarıldı. Söz konusu dolara en büyük müdahale Trump'ın açıklamasıyla dün akşam ve bugün yeni rekorlara imza atan dolar kurundaki artışa Merkez Bankasından hamle geldi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan Dolara Kritik Hamle!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın açıklamasıyla dün akşam ve bugün yeni rekorlara imza atan dolar fiyatlarındaki artışa Merkez Bankası'ndan hamle geldi.

Türk Lirası döviz ihale tutarının 1.25 milyar liradan 1.5 milyar dolara çıkarıldığı açıklandı.

Bu konuyla alakalı olarak Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada ise;

"Günlük olarak düzenlenen Türk Lirası Depoları Karşılığı Döviz Depoları ihale tutarı 1,25 milyar ABD dolarından 1,5 milyar ABD dolarına yükseltilmiştir.

Buna göre, halihazırda en fazla 6,25 milyar ABD doları olan söz konusu ihalelerin toplam bakiyesi 7,5 milyar ABD dolarına ulaşabilecektir." ifadelerine yer verildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 10:32
YORUM EKLE