Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan Yeni Faiz Kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bununla beraber yapılan açıklama içerisinde ise; "Bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı Merkez Bankası politika faizi olacaktır. Bu oran, mevcut fonlama faizine (% 16,50) eşitlenecektir" ifadeleri yer aldı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan Yeni Faiz Kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayımlanan duyuruya göre; "Bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı Merkez Bankası politika faizi olacaktır. Bu oran, mevcut fonlama faizine (% 16,50) eşitlenecektir." ifadelerine yer verildi.

 Yayımlanan duyuru içerisinde ise;

"Para politikası operasyonel çerçevesine ilişkin sadeleşme sürecinin tamamlanmasına karar verilmiştir. 

Bu doğrultuda;

Bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı Merkez Bankası politika faizi olacaktır. Bu oran, mevcut fonlama faizine (% 16,50) eşitlenecektir. 

Merkez Bankası gecelik vadede borçlanma ve borç verme oranları bir hafta vadeli repo ihale faiz oranına kıyasla  -/+ 150 baz puanlık bir marj ile belirlenecektir.

Yeni operasyonel çerçevenin uygulanmasına 1 Haziran 2018 tarihinde başlanacaktır. 

Teknik ayrıntılar ayrıca duyurulacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur." ifadeleri yer aldı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 11:50
YORUM EKLE