Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Seçilen İsmail Gülle Kimdir?

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) gerçekleştirmiş olduğu olağan genel kurul toplantısında genel başkanlık seçimi düzenledi. Yapılan oylamada ise yeni TİM Başkanı İsmail Gülle oldu. Peki İsmail Gülle kimdir? Detaylar haberimizde...

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Seçilen İsmail Gülle Kimdir?

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), bugünkü 25’inci Olağan Genel Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda ayrıca Türkiye İhracatçılar Meclisi başkanlık seçimi gerçekleştirildi. 

25'inci Olağan Genel Kurul'unda yapılan oylamada İsmail Gülle almış olduğu 149 oyla birinci oldu ve TİM yeni başkanı seçildi. Tahsin Öztiryaki 'de söz konusu seçimde birinci olan rakibinden sadece 9 oy eksik aldı ve 140 oyla ikinci oldu. Başkanlık seçiminin diğer bir adayı Oğuz Satıcı da 109 oy toplayabildi. 

Peki Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) başkanlığına seçilen İsmail Gülle kimdir? İşte detaylar;

TÜM GENEL BAŞKANI İSMAİL GÜLLE KİMDİR?

TİM Genel Başkanı olarak seçilen İsmail Gülle, 1960 Sivas doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamlayan İsmail Gülle daha sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi. Burada İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi'nden mezun olan İsmail Gülle daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde ihtisas programını tamamladı. Şu an pamuk ipliği üretimi, örme kumaş imalatı, boya tekstil terbiyesi yapan ve kendi enerjisini kendisi üreten entegre bir şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan İsmail Gülle 003-2018 yılları arasında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştü. Halen Sivas İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten İsmail Gülle İSO ve İTO üyesidir. 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE