Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Mayıs Ayı İhracat Rakamlarını Açıkladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Mayıs ayı ihracat rakamları açıklandı. Söz konusu Mayıs ihracatı yüzde 12.12 artışla beraber 14 milyar dolar oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Mayıs Ayı İhracat Rakamlarını Açıkladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Mayıs ayı ihracat rakamları açıklandı. Bununla beraber Mayıs ayı ihracatı yüzde 12.2 oranında artışla beraber 14 milyar dolar oldu.

Nisan ayında da ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15 oranında artış yaşayarak 13 milyar 549 milyon dolara yükselmiş ve 4 ay üst üste rekor kırılmıştı.

Mayıs ayı da Türkiye ihracatında rekor tazelenmesine sahne oldu ve aylık oranda tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştı. İhracat miktar bazında ise yüzde 3,8 artarak 10,5 milyon ton olarak açıklandı.

İhracatta artış Kasım 2016 tarihinden itibaren son bir buçuk yıldır kesintisiz devam ederken son 8 aydan bu yana çift haneli olarak gerçekleşti.

Yılın ilk 5 ayında ihracat yüzde 9,3 oranında artışla 69 milyar dolara çıkarken son 12 ayda ise bir önceki yıla göre yüzde 10.1 artışla 161. 7 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE