Türkiye Kamu Sen Başkanı Kahveci: Memur ve Emekli Maaşlarına Ek Zam Yapılmalı

Türkiye Kamu-Sen Önder Kahveci enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yapmış olduğu bir açıklama ile memurlar ve emeklilerin maaşlarında zam yapılması gerektiğini ifade etti. Önder Kahveci'nin zam talebine dair detaylar ve konuya ilişkin açıklamaları haberimizde...

EKONOMİ 04.10.2018, 01:06
Türkiye Kamu Sen Başkanı Kahveci: Memur ve Emekli Maaşlarına Ek Zam Yapılmalı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile ekonomi değerlendirmesinde bulundu. 

Ekonomide yaşanan gelişmeler sonucunda alım gücünün azaldığına vurgu yapan Önder Kahveci memurlara ve emeklilere ek zam yapılması gerektiğini söyledi. 

MEMURLARA VE EMEKLİLERE EK ZAM YAPILMALI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi. 

Enflasyon rakamları ile memur maaşları arasında farka dikkat çeken Önder Kahveci enflasyonun yükseldiğini ifade ederek Türkiye Kamu Sen'in bu konuda yapılması gerekenlere dair fikirlerini paylaştı. Memurlara ve emeklilere ek zam yapılması gerektiğini söyleyen Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci yerli üretimden alınan vergilerin de azaltılması gerektiğini söyledi. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin ek zam talebi ve ekonomi değerlendirmelerini sizlere aktarıyoruz.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin Twitter Paylaşımı

1-Eylül ayı enflasyonu %6,3 oldu.Yılın ilk 9 ayında enflasyon %19,4'e ulaştı. Memur maaşları %6,4 eridi.

2- Enflasyon yükseliyor, alım gücü düşüyor, piyasalar durgunluğa sürükleniyor.

3- En büyük tehlike, enflasyonun ve durgunluğun bir arada kronik bir hal alarak kalıcı hale gelmesi. ÜFE yıllık %46,1'e yükselince maliyet artışlarının önümüzdeki dönemde perakende fiyatlara yansıması kaçınılmaz olacak. Dolayısıyla yüksek enflasyon önümüzdeki en büyük sorun.

4-Ancak, bundan daha önemlisi alım gücünün düşmesi nedeniyle vatandaşın çarşı pazardan çekilmesi ve ekonominin durağanlığa girmesidir. Bunu önlemenin yegane yolu alım gücünün yükseltilmesinden geçmektedir.

5-Alım gücü yükselecek, vatandaş harcamalarından kısmayacak, piyasalar canlılığını koruyacak,paramız sınırlarımız içinde kalacak. Bizi bu durumdan kurtaracak anahtar budur.

6-Bunun için, T.Kamu-Sen olarak 2 talep sunuyoruz:Memur ve emekli maaşlarına derhal iyileştirme zammı yapılsın, alım gücü yükseltilsin. Yerli üretimden alınan vergiler düşürülsün,yerli üretim desteklensin.

7- Bu yolla, bir taraftan çarşı pazar canlanacak, diğer taraftan fiyat avantajı nedeniyle yerli ürünler daha cazip hale gelecek. Enflasyon yüksek de olsa alım gücü yükselen vatandaş çarkları çevirecek,yerli üretici kazanacak, Türkiye kazanacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)