Türkiye'nin En Büyük Şirketi Belli Oldu !

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından Türkiye'nin en büyük 500 Sanayi Kuruluşu açıklandı. Bu açıklamalara göre Türkiye'nin en büyük şirketi hangi firma oldu? Konu ile ilgili olarak tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Türkiye'nin En Büyük Şirketi Belli Oldu !

İstanbul Sanayi Odası tarafından "Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2017" araştırması yapıldı. Yapılan araştırma sonuçları da İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası tarafından (İSO) yarım asrı deviren ve sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması gerçekleştirildi. Peki 2017 yılının zirvesinde hangi firma yer alıyor?

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK FİRMASI BELLİ OLDU

İstanbul Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamaya göre 017 yılının zirvesinde 51,1 milyar TL’lik üretimden satışları ile yine TÜPRAŞ yer aldı. Bunun yanı sıra 22,7 milyar TL ile Ford Otomotiv üretimden satışlarıyla ikinciliği korudu ve üçüncü ise 2016 yılına göre üç basamak yükselen 17,8 milyar TL üretimden satışlarıyla Toyota Otomotiv oldu.

İSO 500’ün üretimden satışları son 13 yılın en yüksek büyümesi oldu ve yüzde 33,2 artışla 653 milyar TL’ye çıktı. Ayrıca İSO 500’ün ihracatı da ülkenin toplam ihracat artışını geçerek yüzde 17 büyüme ile 64,5 milyar dolara yükseldi.

İŞTE ÖNDE GELEN FİRMALARIN SIRALAMALARI

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE