banner731

Türkiye'nin İlk Bitcoin ATMS'si Açıldı! Koineksten Bitcoin ATM'si

Son yıllarda hayatımızın hemen, hemen her gününde mutlaka duyduğumuz kripto para piyasasında yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye'nin ilk bitcoin ATM'sinin açıldığı görüldü,. Hem kripto para dünyasına hem de Türkiye'deki ilk ve tek kripto para ATM'si ile alakalı olarak merak edilen tüm detaylar haberimizde.

EKONOMİ 21.12.2018, 00:39
Türkiye'nin İlk Bitcoin ATMS'si Açıldı! Koineksten Bitcoin ATM'si

Dünyada çok sayıda bulunan Bitcoin ATM’leri, kripto paraların erişilebilirliğini artırmak ve kripto para birimi piyasasının oluşturulmasında önemli bir rol oynuyor.

Bitcoin ATM’lerinin Türkiye’deki ilk örneği İstanbul’daki City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde hizmete girdi.

Kriptokoin sitesinin haberinde göre, Koineks’in CEO’su Faruk Fatih Özer, Bitcoin ATM’sini ilk olarak City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde hizmete sunduklarını açıkladı.

Özer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Koineks olarak ülkemizde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Dünyada Bitcoin alım ve satım işlerini kolaylaştıran çok sayıda ATM var.

Türkiye’de bu alanda talebe olarak zamanla artacak. Koineks olarak hizmete sunduğumuz Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’si ile Bitcoin ve Altcoin işlemlerini herkes tarafından kolaylıkla gerçekleştirebilecek hale getirmeyi amaçlıyoruz. ” dedi.

Dünya çapında 4.000’den fazla Bitcoin ATM’si bulunuyor. Bu sayı, geleneksel ATM’lerin sayısıyla kıyaslandığında, her gün altıdan fazla ATM’nin çevrimiçi hale getirildiğini ortaya koyuyor.

Kuzey Amerika şu anda %71,3 oranıyla Bitcoin ATM’lerinin büyük çoğunluğunu elinde bulunduruyor.

Yorumlar (1)
gereksiz 12 ay önce
çok gereksiz bir bu eksikti