Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Özel Bankalardan Da Faiz İndirimi Bekliyor

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Hisarcıklıoğlu Merkez Bankasının faiz indirimi sonrasında yeni bir açıklamada bulundu. Hisarcıkoğlu faiz indirimi konusunda değerlendirmede bulundu ve "kamu bankalarımızın destek vermesini büyük bir memnuniyetle karşıladık" diyerek özel bankalarda da faiz indirimi beklediklerini talep etti.

EKONOMİ 08.08.2019, 22:56
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Özel Bankalardan Da Faiz İndirimi Bekliyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Merkez Bankasının faiz indirimi sonrasında özel bankalarda da faiz indirimi beklediklerini söyledi.

Faiz indirimlerinin piyasaya yansıması hakkında değerlendirmelerde bulunan Hisarcıklıoğlu; "kredi faizlerinin düşürülmesini bekliyoruz" dedi ve talebini yeniledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kontrolünde sürdürüken çalışmaların pozitif etkilerinin piyasalara yansıdığını ifade ederek; "Kredi faiz indirim sürecinin hızlanmasıyla net etkiyi üretim ve büyüme rakamlarında da göreceğimize eminiz." dedi.

Faiz indirimi sürecine özel bankaların da destek vermesini söyleyen Hisarcıklıoğlu;

"Özel bankalarımızın da maliyetlerinin düştüğü bir ortamda, kredi faizlerini düşürmelerini ve piyasaları rahatlatmalarını bekliyoruz." dedi.

Diğer yandan kamu bankaları tarafından yapılan faiz indirimlerinin başta konut sektörü olmak üzere zincirleme bir şekilde istihdamın da artmasıyla diğer sektörlerini hareketlendirmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)