TYP Kapsamında İstihdam Edilecek Personeller Belirlendi

İŞKUR'un Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) programı kapsamında 6 ay süre ile istihdam edilecek olan 145 kişi kura ile belirlendi. Belirlenen kişiler Ceylanpınar'da kamu kurumlarında çalışacaklardır. Konu hakkında detaylar haberimizde...

EKONOMİ 29.06.2018, 22:18
TYP Kapsamında İstihdam Edilecek Personeller Belirlendi

İŞKUR'un Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) programı kapsamında Ceylanpınar'da kamu kurumlarında 6 ay süre ile istihdam edilecek 145 kişi için kura çekimi yapıldı.

Söz konusu alımlar için toplamda 830 kişi başvuru yaptı. Bu başvurular kapsamında kura noter huzurunda her hangi bir şaibeye mahal vermeden yapıldı. Söz konusu kura çekimi 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

145 KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU

Kuraya katılan vatandaşların yanı sıra Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, MHP İlçe Başkanı Ahmet Güneri ile mülki ve idari amirler de katıldı. İsimlerin yazılı olduğu alan arkasına geçen Başkan Menderes Atilla ilk kurayı çekerek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Yapılan kura çekimi sonucunda 145 kişi iş sahibi oldu.

MENDERES ATİLLA AÇIKLAMA YAPTI

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla kura çekimi hakkında bir açıklama yaptı. Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla yaptığı açıklamalarında kuraların noter ve kamera huzurunda çekildiğini ve torpil iddialarına mahal verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Ayrıca Menderes Atilla açıklamalarının devamında  "Hem bizi hem belediyeyi hem de partili karalamanın bir anlamı yok. Kura herkese açık bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kısmeti, nasibi olanlar seçilmiş oldu. Bu kişiler 6 ay süreyle memleketine hizmet edecektir" ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)