Uçak biletlerinde tavan fiyat uygulamasına şartlı destek geldi!

Uçak şirketleri özel günlerde uçak biletlerine uyguladıkları fiyatlarla herkesin tepkisini çekiyordu. Son olarak atılan adımla bundan sonra tüm uçak şirketlerini kapsayacak şekilde uçak biletlerinde tavan fiyatları belirlendi. Tavan fiyatların belirlenmesine TESK’ten destek geldi.

EKONOMİ 07.10.2019, 21:03
Uçak biletlerinde tavan fiyat uygulamasına şartlı destek geldi!

Uçaklar insanların yaşamlarını kolaylaştırdığı gibi insanlara yaşamına hız kazandırıyor. Bundan dolayı da vatandaşlar genellikle kara seyahatlerinden çok hava seyahatlerini tercih ediyor. Bunu bilen tüm uçak şirketleri de son anda bilet fiyatlarına yüksek miktarda zam yaparak insanların tercihlerini değiştirmesine neden oluyor. Yetkililer sonunda bu duruma el attı.

EN PAHALI UÇAK BİLETİ 450 TL OLDU!

Yetkililerin duruma müdahale etmesiyle birlikte tüm uçak şirketleri için tavan fiyat uygulaması başlatıldı. Buna göre bundan sonra en yüksek uçak bileti aktarmasız uçuşlarda 450 TL’yi aşamayacağı kararlaştırıldı. Yetkililer tarafından atılan bu olumlu adıma Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından destek geldi.

UYGULANMAK KAYDIYLA TESK DESTEKLEDİ!

Tavan fiyat uygulamasına tüm uçak şirketlerinin harfiyen uyması gerektiğini açıklayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Uygulanmak kaydıyla kararı destekliyoruz." Dedi.

TESK’TEN DESTEK GELDİ!

Ayrıca Palandöken, iç hat uçak biletlerinde tavan ücret uygulamasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Bayram ve özel günlerde 900-1000 liraya kadar çıkan iç hat uçak biletlerine uygulanacak olan tavan fiyat uygulamasını destekliyoruz. Ancak tavan fiyat uygulamasına tüm uçak şirketleri harfiyen uymalıdır. Uygulanmak kaydıyla kararı destekliyoruz.

Yorumlar (0)