Ulaştırma Bakanı Arslan: Yerli Yemek Kartları Avantaj Sağlayacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yerli yemek kartlarıyla alakalı olarak açıklama yaptı. Bakan Arslan bu konuda yaptığı açıklamada ise; "Yerli yemek kartlarının hizmete sunulmasıyla beraber alternatiflerin artacağını ve hayatın kolaylaşacağını" sözlerine ekledi.

EKONOMİ 07.05.2018, 11:22
Ulaştırma Bakanı Arslan: Yerli Yemek Kartları Avantaj Sağlayacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan PTT, BELBİM ve Turkcell arasında imzalanan protokol ile Türkiye'nin ilk yerli yemek kartını çıkarmak adına işbirliği yapıldığını sözlerine ekledi.

Ayrıca Bakan Arslan; BELBİM ve PTT'nin bu zamana kadar sunmuş oldukları yemek kartı hizmetleri konusunda ciddi bir kabiliyete sahip olduklarını belirtti. Turkcell'in ise teknoloji hizmetlerinden yararlanılarak yerli yemek kartlarının hizmete sunulacağını belirtti.

Yabancı sermayeli yatırımcılar tarafından hizmete sunulan yemek kartı hizmetlerinde komisyon oranlarının yüzde 12'^lere çıktığını belirten Bakan Arslan açıklamasında;

"Yurt dışından birileri geliyor, sistemini kuruyor, kartı kullandırıyor ve yüksek komisyon alıyor. Yerli yemek kartıyla komisyon da olsa bu para içeride kalacak, dışarıya gitmeyecektir" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının çalışmalarıyla beraber alınan komisyon oranınlarına yüzde 4,5 tavan getirildiğini sözlerine ekleyen Bakan Arslan yaptığı açıklamada;

"Önceden verilen komisyon ciddi bir rakamdı, esnafın ve üye iş yerlerinin bundan yararlanması adına komisyon yüzde 50'den fazla düşürüldü. Böylelikle esnaf ve üye iş yeri ağının yaygınlaşmasıyla kart kullanıcılarının alternatifleri artacak, hayatları kolaylaşacaktır" dedi.

Vatandaşların kart sayesinden birden fazla işlem yapabileceğini açıklayan Bakan Arslan ayrıca; "Adına yemek kartı demiştik ancak bu kart ulaşımda da kullanılabiliyor. Bununla beraber birçok kart taşımaktansa tek karta bütün ihtiyaçların giderilmesi kolaylaşmış olacak" ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)