Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü

Ziraat Bankası tarafından konut kredisi faiz oranları düşürülmüştü. Bunun ardından Vakıfbank tarafından da bir karar alındı. Bu bağlamda konut kredisinde faiz oranları yüzde 1'in altına indirildi.

EKONOMİ 01.08.2019, 14:00
Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü

Kamu bankaları faiz indirimlerine başladı. İlk olarak Ziraat Bankası faiz indirimi yaparken daha sonra Vakıfbank tarafından bir karar alındı ve konut kredisinde faiz yüzde 1'in altına çekildi.

BİR FAİZ İNDİRİMİ KARARI DAHA

Konu ile ilgili olarak Ziraat Bankasından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamaya göre banka bugünden geçerli olmak üzere, tutarı 500 bine kadar konut kredilerine yönelik faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek aylık yüzde 0,99'a indirdi.

Konu ile ilgili olarak banka tutarı 500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan konut kredileri için aylık faiz oranını da 180 ay vadeye kadar yüzde 1,19'a düşürdü. Öte yandan 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konutlar için kredi kullanılması halinde, azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1,39 olarak belirlendi.

Vakıfbank tarafından da faizler hakkında bir karar aldı. Vakıfbank konut kredisi aylık faiz oranını 500 bin TL ye kadar yüzde 0,99’a, bireysel ihtiyaç kredisi aylık faiz oranını ise VakıfBank maaş müşterileri için yüzde 1,49’a, diğer müşteriler için yüzde 1,59’a çekti.

Bunun yanı sıra konut projelerindeki faiz oranı,kampanyaya katılacak konut projeleri için aylık yüzde 0,79’a indirildi.

Yorumlar (0)