Vatandaşlar Dikkat! İndirim Fiyatlarına Aldanıp Mağdur Olmayın

Milyonlarca vatandaş "indirim" adı altında pek çok firma tarafından mağdur ediliyor. Ürünlerin yanı sıra ödemelerde sıkıntılar nedeniyle pek çok şikayet CİMER'de birikmiş durumda.

Vatandaşlar Dikkat! İndirim Fiyatlarına Aldanıp Mağdur Olmayın

Fiyat ve zaman avantjı nedeniyle kullanımı giderek yaygınlaşan online alışveriş siteleri her zaman tüketicinin yüzünü güldürmüyor.

Geçtiğimiz aylarda adı gizli tutulan bir firma tarafındanyaşanan mağduriyetin aynısı yaşanıyor.

Yarı fiyata aldanarak alışveriş yapan çok sayıda mağdur ne parasını ne de sipariş verdiği ürünü alabilirken, iki sitenin benzeşen yönleri ise akılları karıştırıyor

2012 yılında hizmete açılan ve geçtiğimiz Ocak ayında online tarafta faaliyet göstererek lüks giyim markalarının ürünlerini nerdeyse yarı fiyatına sattığını iddia eden firmadan alışveriş yapan yüzlerce kişi mağdur oldu.

Pek çok dünya markasının binlerce liralık giyim ve aksesuar ürünlerinin neredeyse yarı fiyatına satıldığını görüp satın alan tüketiciler sipariş tarihinin üzerinden iki ay geçmesine rağmen teslimat yapılmayınca dolandırıldıklarını düşünmeye başladı.

FİRMALAR OYALIYOR

Siparişlerin zamanında teslim edilmemesi üzerine söz konusu firma ile yapılan görüşmelerde ürünlerin yurt dışından kargoya verildiği gibi türlü bahanelerin öne sürüldüğünü söyleyen mağdurlar bu şekilde firmanın kendilerini oyaladığını düşünüyor.

İKİ AY SONRA STOKTA YOK AÇIKLAMASI

Sipariş tarihinin üzerinden iki ay gibi ciddi bir zaman diliminin geçmesi ile artık ürünler yolda, çok yakında geliyor, teslimatlar başladı gibi türlü bahanelerin işe yaramadığını anlayan firma temsilcileri aylar sonra bu sefer de stoklarda alınan ürünlerin tükendiğini belirterek müşterilerini iptal ya da yeni bir ürün alma seçeneklerine itiyor.

TARİHİ BELLİ OLMAYAN GERİ ÖDEME SÜRECİ

Parasını aylar önce ödeyerek aldığı ürünün kendisine teslim edilmemesinin hayal kırıklığını yaşayarak siparişini iptal ettirmek isteyen tüketiciyi bu sefer de geri ödeme tarihi belli olmayan bir süreç bekliyor. Paralarının ne zaman iade edileceğine yönelik firmayla iletişime geçmek isteyenler ise açılmayan telefonlar ve dalga geçer gibi verilen cevaplar ile yeni bir şok daha yaşayarak bankalarının yolunu tutuyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE