Vatandaşlara 1000 Lira Destek Ödemeleri Hesaplara Yatırılmaya Başlanıyor

Vatandaşlara 1000 Lira Destek Ödemeleri Hesaplara Yatırılmaya Başlanıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek ödemeleri corona virüsü salgını kapsamında devreye alındı. Daha önce başvuru alınmadan sosyal destek almış kişilere 1000 lira ödeme yapıldı. Bunun ardından üçüncü faz ödemeleri için başvuru alındı ve bazı başvuruların sonuçlandığı ifade edildi.

Corona virüsü salgını kapsamında vatandaşlara hükümet tarafından Pandemi Sosyal Destek ödemeleri kapsamında 1000 lira ödeme yapıldı. 1000 lira ödeme için birinci faz ve ikinci faz ödemeleri için başvuru alınmadı daha önce sosyal destek almış olan kişilere ödeme yapıldı. Üçüncü faz ödemeleri ise başvuru bazlı oldu ve vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurularını yaptılar. Söz konusu destek ödemeleri için başvurular hala devam ediyor. Ayrıca başvuru yapan vatandaşların bazılarının da başvuruları sonuçlanarak hesaplara bugün yatırılmaya başlanıyor. 

KİMLER YARARLANAMAYACAK 

1000 liralık Pandemi Sosyal Destek ödemelerinden maddi durumu kötü olan vatandaşlar yararlanabiliyor. Vatandaşların e Devlet kapısı üzerinden pandemi sosyal yardımına başvuru yapması gerekiyor. Ancak bazı vatandaşların 1000 lira sosyal yardım ödemesindeki başvurularının dikkate alınmayacağı da biliniyor.

Bu bağlamda "- Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar, - 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri, - 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar, - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler), - İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar, - İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar" Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1000 liralık destekten yararlanamayacaklar.

BAŞVURU VE SONUÇ

1000 lira sosyal destek ödemeleri kapsamında bazı başvuruların sonuçlandığı ve kurulan ekip doğrultusunda yapılan değerlendirmeler ile sonuçlanmaya devam edeceği belirtildi. Aşağıdaki link üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilir veya başvuru sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz. 

Başvuru ve sonuç için TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler