Vergi Borcu Olanlar Dikkat ! Vergi Borçlarının 4'te 3'ü Silinecek

Vergi ve varlık barışı teklifi kapsamında verginin tamamını ödeyen kişilerin bugüne kadar işlemiş faizlerinin yüzde 72'lik dilimi silinecek. Taksitle ödeme yapacaklara isen yüzde 43'lük bir avantaj sağlanacak.

Vergi Borcu Olanlar Dikkat ! Vergi Borçlarının 4'te 3'ü Silinecek
Vergi ve varlık barışı teklifi kapsamında verginin tamamını ödeyen kişilerin bugüne kadar işlemiş faizlerinin yüzde 72'lik dilimi silinecek.  Taksitle ödeme yapacaklara isen yüzde 43'lük bir avantaj sağlanacak.  

Vergi ve trafik borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin yeni düzenleme kapıda. Düzenlemede trafik cezaları ile motorlu taşıtlar vergisi ve emlak vergisi borcu bulunan vatandaşlar da yararlanacak. Yapılandırma sırasında borçların asıllarının tamamı tahsil edilecek. 

Kişiler 30 Haziran 2016 tarihinden önce ki borçları için yapılandırmaya gidecekler. Vergi aslına bağlı olmayan vergi cezaları, gümrük vergileri de bu kapsamda yapılandırmadan yararlandırılacak.

Ayrıca MTV'nin ilk taksiti dahil 30 Haziran 2016 tarihinden önce ödenmemiş borçlar için yaılandırmaya gidilebilinecek. 

Yapılan düzenleme dahilinde borçların asılları tahsil edilecek. Geriye kalan borçlar ise ÜFE esas alınarak güncelleme yapılacak. 

2014 yılında yapılan yeni düzenleme ile borcunu yapılandırmış kişiler de dahil herkes bu yapılandırmadan yararlanabilecekler. 

Kamupersoneli.net / ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 21:39
YORUM EKLE