Vergi İndiriminden Faydalanmak İsteyenler Dikkat ! Bugün Sonra Eriyor

Vergi indiriminde son güne gelindi. Beyaz eşya, mobilya ve konut sektörlerindeki vergi indirimleri bugun sona eriyor

EKONOMİ 30.09.2017, 13:31 30.09.2017, 20:07
Vergi İndiriminden Faydalanmak İsteyenler Dikkat ! Bugün Sonra Eriyor

Mart ayında Bakanlar Kurulu'nun aldığı karar çervesinde, ekonominin canlandırılması esas alınarak, beyaz eşya, mobilya ve konut sektörlerine uygulanan vergi indirimi bugün sona erecek.

Bugün Son Gün...

Vergi indirimi geçtiğimiz aylarda sona ercekti ancak ekonomiye can vermek adına 30 Eylül 2017 Cumartesi gününe kadar uzatıldı. Vergi indirimden faydalanmak isteyenler için bugün son gün!

Ekonominin canlandırılması adına gerçekleştirilen uygulamada, beyaz eşyada alına Katma Değer Vergisi (KDV) yüzde 18'den 8'e düşürüldü. Bu uygulama çerçevesinde beyaz eşyadali Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) yüzde 6,7'den yüzde 0'a indirilerek uygulamaya alındı.

Yüzde 15'e Düşürüldü

Mart 2017'de Bakanlar Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantı ile, tapu işlemleri üzerinden, binde 20 oranında alınan tapu harcı, çalışmalar çerçevesinde konut ve işleri için binde 15'e düşürüldü.

KDV Yüzde 18'den Yüzde 8'e Düşürüldü

Şubat 2017'de Bakanlar Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantıda alınan karara göre, ekonomiyi canlandırmak adına alınan tedbirler kapsamında, beyaz eşyalardan alınan ÖTV yüzde 0'a indirilmiş ve KDV ise yüzde 18'den 8'e düşürülmüştü. Şubat ayı toplantısında ayrıca piyasaların canlandırılması amacıyla KDV indirimi uygulaması uzatıldı.

Maliye Bakanı 30 Eylül Son Dedi

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi indirimin süresine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Bu sektörlerde uyguladığımız geçici vergi indirimlerinin devam etmemesi konusunda hükümet olarak kararımız var. Bunlar 30 Eylül itibarıyla sonlanacak"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)