Vergi ve Prim Borcu Yapılandırma Başvuruları İçin Son Günler

Vergi ve pirim borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar için süreç doluyor. Bu kapsamda vatandaşların nasıl başvuru yapacaklarına dair detayları haberimizde siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

EKONOMİ 25.08.2018, 18:13
Vergi ve Prim Borcu Yapılandırma Başvuruları İçin Son Günler

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen borç yapılandırma süreci 27 Ağustos tarihinde sona erecek. 

Vergi ve prim borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar o tarihe kadar yapılandırma işlemlerini elektronik olarak yapabilecekler. İsteyen vatandaşlar başvurularını 27 Ağustos tarihinde bizzat da yapabilecek. 

BORÇ YAPILANDIRMA İŞLEMLERİ İÇİN SON GÜNLER

31 Mart 2018 ve öncesi döneme ait vergi borcu, trafik, otoyol ve köprülerden ihlalli geçiş, askerlik, seçim, nüfus gibi cezalar ve öğrenim kredilerine dair borçları bulunan vatandaşlar yapılandırma işlemleri ile borçlarını yapılandırabilecek. Bu kapsamda yapılandırma süreci 27 Ağustos tarihinde sona erecek. Bu yapılandırma kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar ise yapılandırma işlemlerini e-Devlet üzerinden elektronik olarak yapabilecekler. Ayrıca isteyen vatandaşlar şahsende başvuru yapabilecek. 

Söz konusu borç yapılandırma kampanyası ile borcu olan vatandaşlara vergi ve prim borçlarında ciddi indirimler yapılıyor. Peşin ödemelerde daha çok indirim yapılırken 18 aya varan taksit imkanı sunuluyor. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)