Vergisini Zamanında Ödeyenlere Vergi İndirimi Geliyor !

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergisini geciktirmeden ödeyen mükellefler için vergi indiriminin uygulanması için düğmeye bastıklarını açıkladı.

EKONOMİ 19.09.2016, 20:01 19.09.2016, 20:08
Vergisini Zamanında Ödeyenlere Vergi İndirimi Geliyor !
 Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergisini zamanında ödeyen mükellefler için vergi indiriminin uygulanması amacıuyla düğmeye bastıklarını açıkladı.

Vergisini zamanında ödeyen mükellefe 'Vergiyi daha düşük oranda ödeyin' diyeceklerini, oran indirimine gideceklerini müjdeleyen Ağbal, zor duruma düşenlere de destek olacaklarını belirtti.. Ağbal, sürekli olarak vatandaşın haklarını arttıracak düzenlemeler yaptıklarını, bunların devam edeceğini ifade etti. Yeni düzenlemelerle ilgili önemli bilgiler veren Ağbal, bir yönetmelik değişikliğine gidileceğini, mükelleflerin, vergi incelemesi esnasında inceleme elemanından her türlü bilgiyi isteme hakkına kavuşacağını açıkladı.

Yapacakları bir yasal düzenleme ile vergi denetiminde adeta yeni bir dönemi başlatacaklarını anlatan Ağbal, "Vergi kanunlarımıza göre mükellefin geçmiş 5 yıla ilişkin hesapları incelenebiliyor. Burada diyoruz ki eğer bir mükellefin defter ve vergisi incelenecek ise bu en çok 3 yıl olsun" açıklamalarında bulundu.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)