VW Volkswagen Türkiye'de Nereye Fabrika Açacak? Kaç Kişilik İstihdam Sağlanacak?

VW Volkswagen'in yakında Türkiye'de fabrika açacağı ifade ediliyor. Peki fabrika nerede açılacak? Kaç kişilik istihdam sağlanacak? Konu hakkında detaylar haberimizde...

VW Volkswagen Türkiye'de Nereye Fabrika Açacak? Kaç Kişilik İstihdam Sağlanacak?

Otomobil sektöründeki gelişmeler ve markalar arasındaki otonom ile elektrikli araç yarışından dolayı bazı markalar arasında çeşitli ortaklıklar meydana geliyor.

Tesla ile rekabete hazırlanan Alman otomobil devi Volkswagen yen planlamalar yapıyro ve yeni ortaklıklar hakkında çalışmalarına hız veriyor.

Volkswagen yakında elektrikli otomobillerini 20 bin eurodan daha az bir fiyata satarak Tesla’nın sattığı araç sayısından daha fazla araç satmayı amaçlıyor ve elektirkli araçlar için pil hücresi üretimi için Ford ile ortaklık düşünüyor.

Volkswagen'in nasıl bir yol izleyeceği ve geleceği 16 Kasım'da gerçekleştrilecek olan kritik toplantı sonucunda belli olacak.

FABRİKA NEREDE AÇILACAK, KAÇ KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLANACAK?

Bu gelişmelerin yanı sıra Volkswagen Türkiye'de fabrika açmayı böylelikle araçlarını Türkiye'de üretmeyi planlıyor. Peki fabri nerede açılacak, kaç kişilik istihdam sağlanacak?

Fabrikanın nerede kurulacağı henüz Volkswagen tarafından açıklanmadı. Ancak Volkswagen Türkiye'de fabrika kurduğunda Türkiye'deki istihdamda destek çıkacak. Şu an için kaç kişilik istihdam yapılacağı bilinmiyor ancak istihdam yapılması kesin. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE