Yeni Açıklama Geldi: 20 Bin Kişiye İş İmkanı Verilecek

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Takva yaptığı açıklamalarında istihdam hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Takva açıklamalarında bir yıl içinde kent çevresinde oluşturulacak tarım alanları ve bunu destekleyecek diğer projoler kapsamında 20 bin kişiye iş imkanı verileceğini belirtti.

EKONOMİ 14.03.2019, 11:58 Batuhan
Yeni Açıklama Geldi: 20 Bin Kişiye İş İmkanı Verilecek

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Takva, 31 Mart'ta yapılacak seçim öncesinde çalışmalarını sürdürüyor. Takva yaptığı çalışmalar kapsamında çeşitli açıklamalarda da bulunuyor.

Necdet Takva açıklamalarında 1 yıl içinde yapılacak olan projeler kapsamında 20 bin kişiye iş imkanı verileceğini ifade etti.

20 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI

Konu ile ilgili olarak Necdet Takva'nın açıklamaları şöyle oldu:

"Geliştireceğimiz kent dokusu içerisinde özellikle çocuk ve yaşlıların aidiyetlerini güçlendirecek, ayrıcalıklı olabilecekleri bir kentsel tasarım programımız var. Yine engelliler, kadınlar ve diğer toplumsal statüdeki halkın da üretebileceği ve kente entegrasyonunun sağlanacağı bir proje çalışmamız oldu. Bu 8 ana başlık, çok önemli. Özellikle tarım alanında Türkiye'nin altıncı büyük coğrafyasına sahip kentimizde atıl olan bir buçuk milyon dekar alanımızın işletilmesi ve topraksız tarıma yönelik bir takım çalışmalar gerekiyor. Yine 7 ilçemizde önemli termal sahalar var. Bu termal sahaları jeotermal saha ilan etmek suretiyle sebze ve meyveciliğin de merkezi olabilecek bir projemiz söz konusu. Bunun tamamını tasarladığımız da da özellikle kış ve yaz turizminde ilk yıl minimum 20 bin insanımızı buradan asgari düzeyde gelir edebileceği bir çalışmaya sevk edeceğiz. Ben inanıyorum ki önümüzdeki dönem halkımız kentlerine, kendilerine, çocuklarına ve geleceklerine sahip çıkabilecekleri bir karar verecek."

Yorumlar (0)