Yıl sonu Dolar 5 TL altına iner mi ? İşte Yılsonu Dolar Kuru Tahmini

2019 öncesi yılsonu dolar kuru 5 TL'nin altına iner mi? Rabobank'tan sonra Credit Suisse de dolar hakkında tahmini açıkladı. Açıklamalara göre dolar yıl sonunda dibe çakılacak. Peki yılsonu dolar kuru kaç seviyesinde olacak? Haberimizde..

EKONOMİ 08.11.2018, 11:03 08.11.2018, 12:18
Yıl sonu Dolar 5 TL altına iner mi ? İşte Yılsonu Dolar Kuru Tahmini

Credit Suisse'e göre Türk Lirası dolar karşısında yıl sonuna kadar değerlenmeye devam edecek. Yapılan açıklama Türk Lirası'na yönelik beklenti, talebin 2018 sonuna kadar güçlü kalacağı yönünde. 

Kurum tarafından yapılan açıklamada enflasyon ve dış borcun çevrilmesine bağlı risklerin büyük bir ihtimalle Türk Lirası üzerinde baskı oluşturmayacağı vurgulandı. 

DOLAR YIL SONUNA KADAR 5,10 SEVİYESİNE GERİLEYECEK 

Credit Suisse stratejisti Nimrod Mevorach'ın notunda enflasyonun TL üzerinde baskı oluşturmamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Bu konu hakkında Bloomberg'in aktardıklarına göre kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Dolar/TL 'nin düşmesi enflasyon görünümünü iyileştiriyor ve yatırımcıların öncesine göre düşük reel faizli bir dönemi (Enflasyonun anlamlı şekilde düşeceğine dair güven duyulduğu sürece) kabul etmesine imkan veriyor. Bu dinamikler TL için şu noktada güçlü" 

Yapılan açıklamalar kapsamında yıl sonuna kadar doların 5,10 seviyesine kadar gerileceği ifade edildi. 

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (1)
mehmet 1 yıl önce
3.40 kuruş altına inmeyene kadar turkiyede